Меню

Що робити, якщо в будинку завелася міль

Всі корисні поради як уберегти себе від шкідників

Автор: Редакция Ликвидатор Що робити, якщо в будинку завелася міль

У будинку зустрічаються два види молі - харчова (вогнівка), платтяна (речова, меблева). Вогнівка харчується сухими крупами, сухофруктами, горіхами або цукром, а платтяна віддає перевагу текстилю. Насамперед це стосується вовняних виробів, хутра, бавовни. У деяких випадках міль обживається у синтетичних тканинах. Шкідник може мешкати у шафі, м'яких меблях або оббивці стільців.

З'явитися комаха у квартирі може декількома способами: з купленими продуктами, які вже заражені яйцями та личинками, з новим або вживаним одягом. Метелика можна принести на одязі із громадського транспорту, з вулиці. Частий спосіб появи шкідника – шерсть свійських тварин, тому чешіть тварин після прогулянки.

Комаха не несе небезпеки для людини. До того ж її життєвий цикл короткий, а от личинки можуть жити близько півтора тижня, активно знищуючи запаси продуктів та тканину. Навіть якщо ви помітили всього одного метелика, варто якнайшвидше вжити заходів щодо його виведення.

mol-2.jpg

Для боротьби з міллю наші дезінсектори склали докладний чек-лист, який допоможе вам позбутися комах і не допустити їх повторної появи.

Проведіть генеральне прибирання

Міль селиться в затишних темних кутах, тому проведіть прибирання в шафах, пропилососьте і протріть всі полиці. Цей же принцип підходить для боротьби з мурахами, тарганами та іншими шкідниками. Приділіть увагу стінам, ящикам. Ретельно виперіть весь текстиль, у тому числі штори. М'які меблі необхідно почистити та обробити відпарювачем, те саме стосується килима. За можливістю скористайтеся послугами хімчистки.

Замовити послугу

Заморозьте одяг

Міль гине за температури нижче 2 градусів Цельсія: це стосується як дорослих особин і личинок, так і яєць. Тому ефективний спосіб виведення паразита – помістити текстиль зі слідами ушкодження у герметичний пакет та відправити у морозилку на добу або винести на мороз.

Винесіть одяг на сонці

Яскраві промені сонця, температура 40 градусів тепла і вище також згубні для молі та її яєць. Для знищення комахи достатньо винести одяг на сонце на кілька годин. Такого ж ефекту можна досягти від прання речей за максимально високої температури.

Частіше періть одяг

Не зберігайте у продезінфікованій шафі брудні речі. Міль привертають частки поту. Вироби з тонкої тканини здайте в хімчистку. Навіть якщо ви не бачите візуально слідів присутності молі, це не означає, що її немає. Міль часто відкладає яйця у швах одягу, де їх помітити найважче.

mol-1.jpg

Правильно зберігайте в'язані речі

Щоб захистити одяг, скористайтеся вакуумними пакетами, які міль не зможе прогризти. Одяг з вовни необхідно чистити щіткою після вулиці, те саме стосується хутра. Пам'ятайте, міль любить дорогі натуральні тканини. Стежте за температурою в шафі (вона не повинна бути високою), час від часу провітрюйте її.

Позбавтеся старих речей

Найкращий спосіб усунути комах – викинути одяг. Якщо це неможливо – здайте речі у хімчистку, а потім зберігайте їх у чохлах. Те саме стосується зберігання сезонних речей. Навесні рекомендується ретельно випрати та почистити теплий верхній одяг та упакувати його.

Замініть звичайні вішалки на кедрові

Міль не переносить запах кедра, тому кедрові вішалки стануть гарною профілактикою появи комах. Такий же ефект надають саше з додаванням кедрової олії. Тільки врахуйте, що такі саше мають досить різкий запах.

Будьте уважними

Найчастіше міль заводиться в одязі та контейнерах, якими рідко користуються. Регулярно переглядайте речі, позбавляйтеся зайвих, провітрюйте шафи, у тому числі на кухні. Встановіть на вікнах сітки для захисту будинку від комах.

Замовити послугу

Використовуйте натуральні репеленти

Міль чутлива до різних запахів, багато трав мають нестерпний для неї аромат. Серед них лаванда, розмарин, гвоздика, лавровий лист, чебрець, цитрусові, кедр. Покладіть трави в невеликі мішечки тканини та залиште їх в гардеробі. Готові варіанти ароматних саше можна купити у магазині.

Викиньте всю крупу та вимийте шафи

Відразу позбавляйтеся від заражених круп і протріть шафи вологою ганчіркою з миючим засобом або білим оцтом. До нього можна додати цитрусову олію чи гвоздику. Личинки та яйця молі не виживають після попадання на них оцту через високу кислотність.Надалі зберігайте крупи у герметичних банках. Після купівлі залиште їх на ніч у морозилці або прожарте у духовці/мікрохвильовій печі. Ретельно мийте місткості для сипучих. Засипавши крупи в чисті банки, додайте в них зубчик часнику – його запах неприємний молі.

Після збирання на полицях можна розкласти сушену гвоздику або шкірку цитрусових. Гвоздику заздалегідь розігрійте, щоб вона краще віддавала аромат. Відлякує міль та господарське мило.

Використовуйте аерозолі

У магазині є аерозолі від молі або універсальні засоби від комах. Аерозолем необхідно обробити одяг та шафи, залишити на 2 години, потім провітрити кімнату. В основі засобів пермітрін, дихлофоз, перитроїди. Ще один варіант - фумігатор, який працює від мережі, випаровуючи рідину з флакона або пластини. Враховуйте, що спреї та засоби для фумігатора можуть бути токсичними. Використовуйте інсектициди лише для сукні. У випадку з кухонною існує великий ризик, що комаха розносить частинки хімікату за місткостями з крупами.

mol.jpg

Альтернатива – пастки. Їх можна купити в магазині або приготувати самим із клейкої стрічки, просоченої феромонами для залучення шкідника. Метелики, що потрапили на стрічку, не зможуть звільнитися. Але цей метод діє лише на дорослих особин.

Щоб позбутися молі за день, скористайтеся послугами дезінсекторів. За допомогою генератора туману та професійних препаратів, фахівець всього за кілька годин позбавить вас від молі назавжди. Крім того, дезінсектор у процесі роботи зможе усунути й інших комах: павуків, мокриць та інших неприємних шкідників при допомоги універсальних інсектицидів.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт