Меню

Фумігація зерна – наскільки це важливо?

Для збереження товарного виду зерна необхідно подбати про його захист від комах, гризунів, бактерій, вірусів та цвілевих грибів.

Автор: Редакция Ликвидатор Фумігація зерна – наскільки це важливо?

Для збереження товарного виду зерна необхідно подбати про його захист від комах, гризунів, бактерій, вірусів та цвілевих грибів. Існує приблизно 1,5 млн видів комах, які здатні знищити запаси зерна. З іншого боку, шкідники стають джерелом небезпечних захворювань. Комахи швидко розмножуються, а в умовах великого цеху самостійна боротьба з ними не дасть ефекту. Наприклад, лише одна пара довгоносиків здатна дати потомство у кількості 100 000 особин. Комахи з'їдять близько 200 кг запасів продуктів протягом року. Позбавити склад, цех чи підприємство від шкідників здатна професійна фумігація.

Чому важлива фумігація зерна

Фумігація – найпоширеніший та найефективніший спосіб захисту зерна від зараження. Вона позбавляє комах і мікроорганізмів за допомогою отруйного газу, званого фумігантом. Речовина виготовляє концентрований газ, смертельний для шкідників. Фумігація газом чи пігулками – частина комплексної стратегії боротьби з патогенною мікрофлорою задля збереження товарного виду продукції. Методика використовується для боротьби зі шкідниками у будинках (структурна фумігація), ґрунті, зерні та продуктах.

fum-zerna-1.jpg

При правильному підході фумігація стане комплексним рішенням для знищення шкідників. Чотири основні переваги процесу:

  1. Знищує комах: дорослих особин, їхні яйця та личинки, патогенну мікрофлору та гризунів.
  2. Ефективна для усунення шкідників, з якими важко боротися іншими методами.
  3. Зручність – процедуру можна зробити швидко, а потім не потрібні її багаторазові повторення.
  4. Економічна ефективність – фумігація може бути більш рентабельною, ніж інші методи боротьби з комахами та шкідливими мікроорганізмами, оскільки знищує всіх шкідників за одну обробку.

Замовити послугу

Особливість процесу фумігації

Фумігація не нова методика. Існують дані про те, що подібні процеси піддавали зібраний урожай зерна ще в Стародавньому Римі. Для цього насіння поміщали в закриті горщики та обкурювали сіркою, що горіла. У такий спосіб створювалася фумігаційна камера. У процесі обробки комахи гинули. У середині XIX століття застосовувався фосфорин, але інсектицид легко спалахував, тому не набув популярності, поки в Німеччині не винайшли таблетованої форми.

Сучасна фумігація – складний триступеневий процес, який проводиться спеціалізованими компаніями. Використання комплексних методик обробки у поєднанні з професійним обладнанням дає відмінний результат.

Процедура необхідна для правильного зберігання продуктів, особливо сипких, а також захисту вже зараженого товару шкідниками. Крім того, методика дозволяє знезаразити тару для перевезення продуктів, що дозволить зберегти якість зерна.

Фумігація проводиться з весни до осені у відкритих приміщеннях і цілий рік для закритих. При цьому важливо дотримуватись температурного режиму для того, щоб препарат чинив максимальну дію.

Перед початком обробки необхідно підготувати об'єкт – це у 2 рази підвищить ефективність процедури:

  • Винести або накрити техніку/обладнання у приміщенні.
  • Провести герметизацію дверей, вікон, вентиляційних отворів, щоб уникнути розсіювання діючої речовини.
  • Вимкнути газопостачання та електрику.
  • Провести вологе прибирання.

Основні етапи фумігації:

  • Оцінка стану зерна, визначення потенційних небезпечних факторів, концентрації шкідників та їх типи. Всі дані необхідні для правильного підбору препаратів та їхнього дозування. Особлива увага приділяється системам вентиляції у приміщенні та транспорті, що важливо для дегазації зерна.
  • Процес безпосередньої обробки. Препарати закладаються у зерно з дотриманням експозиції. Процедура проводиться з урахуванням санітарних норм, стандартів ISO 22000:2005 та 9001:2015. Додатково обробляється тара, в якій зберігатиметься зерно, для подальшого відправлення на хліборобство.
  • Дегазація, під час якої проводиться провітрювання приміщення для видалення залишків фуміганту. За допомогою трубок-зондів беруться газоповітряні проби. За позитивного результату процес вважається закінченим.

На всіх етапах обробки працівники підприємства не можуть перебувати у приміщенні. Після очищення та дегазації об'єкт стає безпечним для людей.

fum-zerna-2.jpg

Відомі 4 види фумігації:

  • Продукції, фасовані в контейнери (чай, кава, крупи).
  • Насип зерна за допомогою зонда-укладача, який рівномірно розподіляє дезінфікуючий засіб по всій масі.
  • Укритого зерна (як правило, з використанням плівки), метод підвищує дію препарату шляхом герметизації. Процес вимагатиме в середньому 3-5 днів.
  • На конвеєрі, що рухається, з пересипанням зерна.

Вибір методики обробки багато в чому залежить від особливостей приміщення. Один із найефективніших – газація, яка підходить для обробки складів та елеваторів. Технологія дозволяє вдвічі швидше за зондування обробити приміщення і повністю усунути шкідників. За допомогою генератора газового туману (фумігатора) препарат рівномірно розподіляється на всій площі. При температурі 15 градусів Цельсія активна речовина перетворюється на газ, якщо температура буде нижчою – ефективність знижується. Процедура віддалено нагадує дезінсекцію генераторами туману.

Процес вимагатиме в середньому від 3 до 7 днів. Своєю чергою метод зондування призначений для безпосередньої обробки зерна.

Ретельна обробка дозволяє не тільки знищити всі патогенні мікроорганізми, а й захищає зерно від повторного зараження. Дезінсектор слідкує за дозуванням препарату, тому процес абсолютно безпечний для продукції після завершення етапу дегазації.

Ми не рекомендуємо проводити фумігацію самостійно. Неправильний підбір препарату та його надмірне використання призведе до псування зерна, а недостатня кількість фуміганту не дасть результату. Крім того, професійна служба зможе розробити комплексний підхід щодо усунення шкідників на підприємстві. Наприклад, фахівець-орнітолог встановить системи для відлякування птахів, а дератизатор займеться знищенням мишей та щурів.

Замовити послугу

Різновиди фумігантів

При професійній фумігації використовується кілька видів фумігантів для обробки зерна, опишемо найпопулярніші з них.

fum-zerna.jpg

  • Фосфін важчий за повітря в 1,2 раза і миттєво з ним змішується. Речовина підходить для газації та зондування зерна.
  • Фосфід магнію та фосфід алюмінію — дві речовини, які найчастіше використовуються для фумігації зерна. Склади з магнію фосфіду вивільняють фосфін швидше, ніж продукти з фосфідом алюмінію, при цьому максимальне значення газу зазвичай досягається протягом перших 24 годин. Фосфід магнію – хімічна сполука, яка взаємодіє з вологою із виділенням фуміганту, фосфіну або фосфіду водню. Ці склади містять фосфід магнію як активний інгредієнт. Препарати використовуються у кількох формах: стрічки, таблетки чи пластини.
  • Інсектициди К-Обіоль та Актеллік використовуються при газації закритих приміщень. Препарати нетоксичні та мають швидку дію. Інсектициди активно впливають на патогенну мікрофлору та комах через 30 хвилин після розпилення.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт