Меню

Гризуни переносники хантавірусу!

Гризуни переносники хантавірусу — що потрібно знати про переносників хвороби

Автор: Редакция Ликвидатор Гризуни переносники хантавірусу!

Віруси – це завжди страшно, неприємно і несподівано. Як вони поведуть складно передбачати, особливо, якщо інфекція нова. 2020 рік для усіх мешканців планети виявився непростим, все через пандемію нового коронавірусу – COVID-19. Люди злякані, і раптом у березні цього ж року в ЗМІ починає активно поширюватися інформація про смерть чоловіка в Китаї від нового вірусу – хантавірусу.

Вчені поспішили на допомогу, і щоб не допустити нової істерії серед населення, спробували пояснити, що це за недугу і чи варто його так сильно боятися. У цій статті разом з вами ми постараємося розглянути найцікавіші питання про новий вірус і те, як його поширення залежить від боротьби з щурами та мишами.

Що є хантавірус?

Хантавіруси – це ціле сімейство вірусів, виявлене ученими ще сорок років тому, а деякі з них були відомі ще раніше. Сьогодні вірус вважається добре вивченим, від деяких штамів навіть існує вакцина. Присутність цього вірусу виявлена по усій планеті, але все-таки велика частина хворих доводиться на країни Азії (приблизно 90 відсотків). У містах хантавірус зустрічається рідше, ніж в селах. Це обумовлено тим, що саме за містом гризуни почувають себе краще і там їх популяції значно більше.

Носіями вірусу є миші та щури. Їм він не несе шкоди, а для організму людини вірус небезпечний. Тому важливо вчасно вживати заходи боротьбі з гризунами.

Замовити послугу

Способи передачі захворювання від гризунів до людини

Людина може інфікуватися хантавірусом, але зараження можливо тільки у тому випадку, якщо тварина вас укусить, в дихальні шляхи або травний тракт потраплять виділення зараженого звірятка. Це може статися при вдиханні пилу з сухими екскрементами, вживанні забруднених, немитих продуктів або сирої води.

Також інфікування відбувається при переливанні крові від хворої людини здоровій. Через слину або повітряно-краплинним шляхом, недуга найчастіше не передається. 

Хоча декілька випадків в Аргентині та Чилі були.

Симптоми інфекції дуже схожі на гостре респіраторне захворювання. У важких випадках може початися поразка легенів, нирок, розвинутися сердечна недостатність або геморагічна лихоманка (супроводжується кровотечами).

Симптоми зараження проявляються не відразу, а приблизно через 7 – 14 днів (іноді до 35 днів).

  • У людини може несподівано заболіти голова, живіт і спина.
  • У неї піднімається температура, яка тримається близько п'яти діб.
  • Хворого морозить, нудить, а перед очима все пливе.
  • У окремих випадках з'являється рум'янець або висип, запалюються очі.
  • У міру проникнення вірусу в організм падає тиск, розвивається шок і починаються кровотечі (геморагічна лихоманка), внаслідок чого відмовляють нирки.

Тяжкість перебігу захворювання залежить від того, яким саме штамом викликана недуга. Видужують, на жаль, не всі. Прикладом тому – випадок, зареєстрований у березні 2020.

У чому небезпека вірусу для людини?

Одним з найбільш масштабних зіткнень людства на хантавірусом вважається Корейська війна в 50-х роках. Тоді близько трьох тисяч солдатів заразилися геморагічною лихоманкою, але рівень розвитку медицини у той час не дозволив її детально вивчити та описати. Відтоді недуга не проявляла себе в таких масштабах.

Всього виділяється два великі типи хантавірусів: вірус Старого і Нового Світу. У першому випадку виникає лихоманка з нирковим синдромом. Проявляються проблеми зі слизовою оболонкою, вона починає кровоточити.

Одужання можливе, але воно тривале і поступове. Сама хвороба протікає досить важко і це не залежить ні від віку, ні від статі. Смертність при цьому типі висока – 12 відсотків.

Хантавіруси другого типу викликають кардіопульмональний синдром. Він набагато небезпечніший, ніж попередній, а смертність може досягати 60%. Хвороба має затягнутий інкубаційний період – до 4 тижнів. Проявляється недуга кашлем, утрудненим диханням і сердечною недостатністю.

Особливості лікування захворювання

Специфічного лікування людей, які заразилися хантавірусом, на сьогодні немає. Терапія полягає в усуненні несприятливих симптомів. Спрямована вона на полегшення стану хворого і підтримку його організму.

Залежно від ускладнень і супутніх захворювань лікарі можуть вводити пацієнтові антибіотики. Успіх боротьби з вірусом залежить тільки від імунітету людини. Радує те, що повторні зараження не були зареєстровані. У людей, що перехворіли й успішно пройшли лікування, виробляються антитіла і стійкий імунітет.

Замовити послугу

Як застерегти себе від недуги?

Усім знайома приказка: «Попереджений – означає озброєний». Тому хворобу краще не допустити, чим потім лікуватися і розраховувати на антитіла.

  • В першу чергу треба усунути різного роду контакти з гризунами і їх виділеннями.
  • Прибирайте мотлох і бур'яни, щоб запобігти появі щурів і мишей.
  • Не варто ловити щурів і мишей руками й лізти в їх нори.
  • Захищайте харчові продукти та питну воду, якщо вони вже зіпсовані тваринами, викиньте їх.
  • Не допускайте проникнення гризунів у будинок і інші приміщення.
  • Обов'язково дотримуйтеся заходів особистої гігієни: мийте руки, відвідуючи ліс, намагайтеся бути чимдалі від сухостою, а збираючи ягоди й гриби, обличчя краще прикривати хусткою або пов'язкою.

Якщо ви помітили на своїй ділянці або у будинку гризунів (особливо схильні до нашестя мишей дачні будиночки) варто відразу вживати заходи. Прибирання краще проводити з дезинфікуючими засобами в рукавичках і пов'язці, а популяцію, що розплодилася на ділянці, необхідно винищити. У ідеалі слід викликати професійну службу, співробітники якої проведуть ефективну дератизацію і дезинфекцію приміщень і присадибної території.

Якщо проблема актуальна для вас, рекомендуємо звернутися в СПК «Ліквідатор». Фахівці компанії заощадять ваш час і сили, а також зможуть допомогти позбавитися від несподіваних гостей і захистити вас від страшної недуги. Будьте здорові та пам'ятаєте ваша безпека – у ваших руках.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт