Меню

Як боротися з птахами на підприємстві

Птахи не вважаються шкідниками та здебільшого викликають у людей приємні емоції.

Автор: Редакция Ликвидатор Як боротися з птахами на підприємстві

Птахи не вважаються шкідниками та здебільшого викликають у людей приємні емоції. Проте зграї пернатих легко псують садові культури, запаси зерна в зерносховищах, порушують роботу підприємств. Щоб успішно впоратися з проблемою, не потрібно винищувати птахів, скористайтеся методами їхнього відлякування. Пристрої можна зробити самостійно або купити ефективну модель відлякувача в магазині.

Позбавляємося птахів: що пропонують вчені

Орнітологи не знають точної причини того, чому птахи обирають ту чи іншу ділянку. Американський біолог Рікі Вудс упевнений, що це просте невдачу. Птахи формують великі зграї, які окупують зерносховища, ферми та інші об'єкти.

Для ефективної боротьби з ними необхідно визначити їхній вигляд. Від цього залежить спосіб роботи з пернатими. У разі враховуються звички конкретного виду. Не забувайте, деякі види охороняються законом. Найкращий метод захисту будинку чи підприємства – відлякування птахів.

ptici-0.jpg

Переміщення гнізд

При цьому методі гніздо акуратно переміщується на нове місце. Територія, яка раніше займалася пернатими, повинна бути прибрана за допомогою дезінфікуючих засобів. У природі, переміщення гнізда стає сигналом до того, що місце проживання не є сприятливим. Але такий спосіб не підходить для відлякування ластівок. У період кладки яєць (приблизно 2 тижні) ластівки не залишають гнізда. Після вилуплення пташенят гніздо можна акуратно посунути на нове місце.

Швидше за все, таку процедуру доведеться провести кілька разів. Наприклад, горобці здатні швидко відновити гніздо. Тому вам доведеться ретельно стежити за старим місцем гніздування та завадити їм збудувати нове гніздо.

Уважно огляньте місця під дахом. Часто голуби та стрижі вважають за краще вити гнізда саме у темних важкодоступних місцях. У природному середовищі вони вибирають для гніздування місця у високих ущелинах, щоб захиститися від хижаків.

Не поспішайте проганяти ластівок та горобців – вони несуть користь ділянці, позбавляючи комах-шкідників. Горобці у весняний період відловлюють яблуневого квіткоїда. Активним ловом комах займається синиця, яка харчується личинками, особливо її приваблює яблунева плодожерка. Граки відловлюють усі види комах та їх личинки на грядках.

Зробіть ділянку непридатною для проживання

Орнітологи рекомендують враховувати звички пернатих, які мешкають на ділянці, і зробити неприємним для них прибуття. Для цього необхідно:

  • Прибрати джерела води (у тому числі й місця, де може застоюватися дощова вода) та їжі. У більшості випадків птахи не вибагливі до їжі. Наприклад, у голуба лише 37 смакових рецепторів. Для порівняння, у людини їх 10 тисяч.
  • Зробити стрічки з алюмінієвої фольги та повісити їх на дерева. Навіть при невеликому пориві вітру вони розгойдуватимуться і переливатимуться. Птахи бояться предметів, що світяться, і намагаються триматися від них подалі.
  • Для зберігання зерна використовувати сховища із захистом, а також встановити захисні решітки на вентиляції. Вхід до приміщення можна завісити важкими пластиковими стрічками, які не дозволять пернатим залетіти.
  • Укрити плодові дерева сіткою, розмір отворів у ній має бути не більше 30х40 мм. Птахів приваблюють яскраві плоди, тому варто подбати про захист садових рослин.

Чого бояться птахи

Орнітологи зазначають, що птахи в буквальному значенні бояться всього нового. Тому методи боротьби з пернатими мають періодично змінюватись. Щоб підібрати найбільш підходящий метод відлякування, потрібно враховувати поведінкові особливості конкретних видів пернатих та властивості ділянки.

Замовити послугу

У птахів усіх видів багато природних ворогів – це в основному хижі птахи (яструби, сови, соколи). Злякати їх може і собака - поведінка тварини непередбачувана, тому птахи не зможуть до неї звикнути та залишатимуть територію. При цьому важливо, щоб собака знаходився на ділянці постійно, оскільки шкідники швидко повернуться назад.

Щоб боротьба з непроханими гостями була результативною, скористайтеся послугами спеціалістів. Особливо це актуальна практика для промислових об'єктів, де доводиться мати справу з великими зграями, які не бажають залишати насиджене місце.

Фахівець не завдає шкоди птахам, а робить їх перебування на об'єкті нестерпним. Для цього використовується комплекс заходів, при якому враховується площа та тип об'єкта, чисельність зграї, особливості конструкції підприємства. Для розв'язання проблеми використовуються акустичні, біологічні методи, встановлення шипів та багато іншого.

Викликаючи спеціалізовану службу, ви можете розраховувати на комплексний сервіс. Наші експерти готові запропонувати безліч додаткових послуг, серед яких дератизація, дезінфекція, а також фумігація зерна. Отримайте більш детальну консультацію наших менеджерів за телефоном.

TОП кращих відлякувачів птахів

Пристрої для відлякування — це спеціальні прилади, які видають звуки або світлові сигнали, неприємні для пернатих. Вони допомагають відлякати птахів від місць, де їхня присутність небажана або неприпустима. Існують різні типи пристроїв, залежно від їх принципу дії та сфери застосування. Нижче ми представимо огляд найпопулярніших із них.

  1. Ультразвукові відлякувачі

Шпаки, голуби, горобці, вранові та чайки сприйнятливі до ультразвуку. Для них можна використовувати ультразвукові відлякувачі. Ці пристрої виготовляються для зовнішнього та внутрішнього застосування. Принцип їх дії полягає в генерації сильного звуку з частотою понад 20 кГц, який неприємний птахам або викликає тривогу. Звук не чутний людині та здебільшого не викликає дискомфорту. Девайс підходить для територій від 15 до 1000 кв. м.

Деякі моделі додатково оснащені світловими променями – вони відлякують не лише птахів, а й диких тварин. Вартість пристрою безпосередньо залежить від його потужності та набору додаткових опцій.

ptici.jpg

Мінус такого відлякувача – не всі види птахів сприйнятливі до ультразвукових коливань, у деяких випадках робота пристрою може викликати у людини головний біль.

Замовити послугу

  1. Повітряні змії та муляжі мертвих птахів

Повітряний змій, який на вигляд нагадує хижака, запускається над полями та створює видимість природного ворога. Мінус такого пристрою – складність його використання. Для запуску потрібна спеціальна підготовка. Крім того, змій не підходить для захисту угідь у нічний час. Найпростіший варіант – повітряні кулі із зображенням очей та дзьоба.

Трохи інший принцип дії у муляжів мертвих птахів, які розвішуються на деревах. Вони виглядають максимально природно та служать для птахів сигналом про небезпеку. Такий метод часто використовується в аеропортах для відлякування чайок.

До цієї ж категорії відлякувачів належать радіомоделі повітряних суден. Метод було розроблено у 80-х роках для захисту аеродромів від птахів. Нині цей спосіб не втратив популярності.

  1. Біоакустичні аксесуари

Пристрій має пересувний принцип дії і в цьому його головний плюс. Воно відтворює сигнал тривоги за допомогою системного алгоритму. Девайс детально моделює звуки стривожених птахів, що їх чути в радіусі близько пів кілометра. Апарат має широкий вибір варіантів звуків, які періодично потрібно змінювати. Крім того, можна налаштувати час роботи, потужність та інші параметри.

  1. Газові гармати та феєрверки

Один із найновіших і найпопулярніших методів. Він не завдає шкоди навколишньому середовищу і має багато переваг. Гармата відтворює звук вибуху із частотою 150 децибелів. Пристрій використовується як захисту великих складських приміщень, і відкритих фермерських господарств.Гармата не потребує обслуговування та розрахована на тривалий термін експлуатації.

Схожий принцип відлякування у феєрверку, але, на відміну від газової гармати, цей пристрій одноразовий.

  1. Світловідбивна підвіска

Її перевага – найнижча вартість. Суть роботи полягає в тому, що підвіска відбиває світло та сліпить птахів. Особливо ефективна вона у сонячну вітряну погоду. Деякі моделі додатково створюють шум. Підвіска не зможе повністю відігнати всіх пернатих, але точно зменшить їх кількість.

  1. Водні репелери

Пристрій оснащений датчиком. При попаданні птиці в зону дії випускається струмінь води. При цьому не обов'язково щоб струмінь репелера потрапив у птицю, їх відлякає різкий звук та потік води.

  1. Шипи та гель для відлякування

Принцип гелю полягає в тому, що він робить поверхню липкою та неприємною для птахів. При необхідності гель легко змивається, не шкодить людині та свійським тваринам. Він досить довго зберігає властивості навіть на відкритих поверхнях. Наноситься на дахи, вивіски, карнизи, перила. Схожий принцип дії у шпильок. Вони встановлюються на дахах та карнизах, не завдають шкоди птахам, але заважають їх посадці.

ptici-1.jpg

  1. Лазерні відлякувачі

Сутність методу полягає в тому, що птахи бояться різкого розмаїття світла. Найбільш ефективно пристрій працює на заході сонця і світанку, в нічний час його дія мінімальна. Гаджет дозволяє настроїти частоту хвиль так, щоб відганяти конкретні види птахів. З мінусів: пристрій не розрахований на велику площу дії; крім того, деякі види птахів не реагують на лазерні промені.

  1. Репеленти

Впливають на нюх та смакові рецептори пернатих. Основна діюча речовина – гвоздична олія, часник та інші. Після влучення в рот активні компоненти відразу викликають у птахів роздратування слизових.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт