Меню

Як часто проводиться дезінфекція транспорту?

На території України процес дезінфекції транспорту регламентується низкою нормативних актів, а саме – указом Мінтрансу «Про затвердження Зводу правил перевезення вантажів автомобільним транспортом», зведенням санітарних норм та правил про транспортування продовольчої продукції залізничним, повітряним та водним транспортом, а також санітарними правилами, заснованими для підприємств продовольчої торгівлі.

Автор: Редакция Ликвидатор Як часто проводиться дезінфекція транспорту?

На території України процес дезінфекції транспорту регламентується низкою нормативних актів, а саме – указом Мінтрансу «Про затвердження Зводу правил перевезення вантажів автомобільним транспортом», зведенням санітарних норм та правил про транспортування продовольчої продукції залізничним, повітряним та водним транспортом, а також санітарними правилами, заснованими для підприємств продовольчої торгівлі. Саме вони встановлюють перелік транспорту, який може і повинен піддаватися дезінфекційному миттю, а також правила проведення такої обробки.

Який транспорт повинен обов'язково дезінфікуватися?

Санітарна обробка різних видів транспорту на території України має проводитись:

  • спеціалізованими підрозділами, які підпорядковуються безпосередньо СЕС;
  • ліцензованими суб'єктами підприємницької діяльності – вони зобов'язані отримати акредитацію від МОЗ на проведення дезінфекційних робіт.

dez-transport-3.jpg

В обов'язковому порядку регулярну дезінфекцію повинні проходити такі одиниці транспорту, призначені для перевезення:

  • харчових продуктів;
  • побутових відходів;
  • відходів медичного призначення;
  • людей, хворих на інфекційні захворювання (карети швидкої медичної допомоги);
  • померлих (катафалки).

Замовити послугу

Рекомендується проводити профілактичну санітарну обробку придбаних вживаних автомобілів.

Здійснюється чищення та подальша дезінфекція транспортних засобів у спеціально призначених для цього місцях – наприклад, у мийних блоках. Також проводити її дозволяється на вантажних фронтах чи безпосередньо у місцях, де цей транспорт завантажується. Важливо дотримуватись екологічних норм, а також правил техніки безпеки під час проведення санобробки поверхонь будь-якого виду транспорту.

Сам факт проведення дезінфекції транспортного засобу підтверджується довідкою, без наявності якої забороняється перевезення у ньому харчових продуктів. Документ повинен містити таку інформацію:

  • найменування тієї установи, яка здійснювала обробку транспорту;
  • номер ліцензії установи та термін її дії;
  • тип транспорту, що проходив дезінфекційну обробку, та його номер;
  • інформацію про власника або відправника вантажу, від імені якого було укладено договір на санітарну обробку автомобіля – його адресу та інші відомі реквізити;
  • тип продукції, що планується до транспортування;
  • точну дату обробки, а також перелік засобів, які застосовувалися у процесі дезінфекції;
  • підпис та друк організації, відповідальної за проведення обробки.

Звертаємо вашу увагу на те, що всі люди, яких залучають у процесі санітарної обробки будь-яких видів транспорту, повинні попередньо пройти комплексне медичне обстеження.

dez-transport-2.jpg

Чому проведення санітарної обробки на постійній основі є настільки важливим для транспортних засобів? Якщо вони не відповідають санітарно-гігієнічним нормам, то їм забороняється перевозити продовольчу продукцію. Також її не можна транспортувати засобами, які раніше перевозили газ, бензин, отрутохімікати та інші речовини, що відрізняються стійким неприємним запахом.

Порядок проведення дезобробки транспорту 

Початкове миття, а потім дезінфекційна обробка транспорту, який згодом буде використовуватися для перевезення харчових продуктів, проходять таким чином:

  1. Кузов і кабіна забираються за допомогою пилососу, віників або щіток.
  2. Кузов транспортного засобу миється зовні лужною водою (її температура не повинна бути нижчою за 35-40 градусів), а потім ретельно обполіскується проточною водою зі шланга.
  3. Внутрішню частину авто ретельно миють щітками, розчином, температура якого має бути на рівні 55-60 градусів. Якщо є можливість, її також миють проточною водою зі шланга – її тиск має бути на рівні 1,5 атмосфери, а температура – близько 65-70 градусів. У такий спосіб внутрішні поверхні авто миють протягом 2-3 хвилин.
  4. Потому внутрішню поверхню кузова транспортного засобу ретельно обполіскують – доти, доки всі залишки миючого розчину не будуть видалені. Потім вона просушується і провітрюється, щоб уникнути появи неприємного запаху.
  5. Дезінфікують внутрішні панелі кузова розчином, вміст якого частинок активного хлору має бути не менше 250 мг/л. Витримувати дезінфікуючий розчин перед застосуванням не менше 10 хвилин.
  6. Після завершення процесу дезінфекції кузов промивають проточною водою, просушують і провітрюють доти, доки в ньому не зникне запах хлору.

Замовити послугу

Шланги, які застосовуються для миття автомобілів всередині та зовні, слід зберігати у підвішеному стані. Дезінфекцію транспорту потрібно проводити не рідше ніж раз на 10 днів, тоді кузов автомобіля буде відповідати всім санітарно-гігієнічним нормам для транспортування продовольства.

Нюанси приготування розчинів для дезобробки транспорту

У середньому витрата дезінфікуючих засобів на 1 м² площі становить 2,5 г або 0,5 л розчину. Якщо говорити про витрату миючих речовин для дезінфекції транспорту, то на 1 м² площі йде до 1 л.

dez-transport-11.jpg

Як правильно приготувати розчини, що дезінфікують, щоб санітарна обробка пройшла успішно? Дотримуйтесь таких правил:

  • Кількість дезінфектанту має суворо відповідати робочій концентрації розчину та його підсумковій кількості.
  • Щоб дезрозчин мав найбільш ефективний вплив на патогени, готувати його варто безпосередньо перед використанням. Не відіграє ролі можливий термін його зберігання у готовому вигляді – з часом концентрація хлору в ньому зменшується.
  • Готові розчини тримають виключно у герметичних місткостях. Ті розчини, які розпадаються під дією сонячного світла на окремі речовини, зберігають у темному посуді зі скла або тарі, яка надійно захищає від проникнення ультрафіолету.
  • Якщо в місткості після обробки залишилася частина розчину, в неї не можна доливати нову рідину, що дезінфікує.
  • Перед повторним наповненням тари розчином для дезінфекції варто її стерилізувати термічним шляхом. Якщо з якихось причин це зробити неможливо, її потрібно принаймні промити під проточною водою й обробити хімічними речовинами з дезінфікуючим ефектом.
  • На тарі, де міститься розчин для санітарної обробки, варто вказати назву препарату, його концентрацію, а також дату виготовлення.

Дотримання правил та організація на регулярній основі санітарних обробок транспорту, який перевозить харчові продукти, позбавить вас ускладнень у процесі їх транспортування. Також ви можете замовити дезінфекцію для складських приміщень, де зберігається продукція.


Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт