
Навала гризунів у підвали приватних та багатоквартирних будинків несе небезпеку для людей. Щури та миші – переносники небезпечних інфекцій, які лікуються у своїй більшості в умовах лікарняного стаціонару.
Навала гризунів у підвали приватних та багатоквартирних будинків несе небезпеку для людей. Щури та миші – переносники небезпечних інфекцій, які лікуються у своїй більшості в умовах лікарняного стаціонару. Гризуни погіршують санітарно-гігієнічні умови у приміщенні, і якщо їх розведеться занадто багато, вони починають поширюватися і по квартирах.
Мешканцям приватних будинків у холодну пору року докучають гризуни. Вони псують меблі, проводку, знищують або роблять непридатними для використання харчові запаси в льохах. Жорстоко й агресивно поводяться щури – вони несуть небезпеку для свійської птиці та худоби. Часом їхніми жертвами стають навіть кошенята, цуценята, поросята та кроленята. У садах нашестя мишей призводить до загибелі плодових дерев – вони знищують молоді пагони та об'їдають кору.
Питання щодо пошуку ефективних способів боротьби з цими підвальними мешканцями не втрачає актуальності. Якщо щурів чи мишей розвелося надто багато, знадобиться хімічна дератизація. Механічними способами знищити невелику кількість гризунів.
Замовити послугу
Дарма сподіватися, що одного разу з'явившись у підвалі вашого будинку, гризуни самі звідти згодом підуть. Вони приносять з собою лише шкоду та проблеми, і чим раніше ви почнете боротися, тим швидше з ними попрощаєтесь.
Своєчасне виявлення гнізд та нір гризунів дозволить уникнути зараження небезпечними захворюваннями.Самі щури та миші не є небезпечними, як тварини, але ось на лапках та шерсті вони переносять збудників інфекцій – дифтерії, чуми, бруцельозу, туберкульозу, геморагічної лихоманки та багатьох інших захворювань.
Часто, коли людина стикається з голодним щуром, вона може його атакувати та вкусити – у цьому випадку варто відразу звернутися до лікаря за допомогою. Самостійне лікування таких ран у домашніх умовах може призвести до ускладнень, до того ж не зайвим буде здати аналіз крові на сказ.
Небезпечно триматиме запаси їжі в підвалах, де мешкають щури та миші. Вони здатні прогризти в пошуках їжі будь-яку упаковку, навіть найміцнішу, а після гризунів продукти стають непридатними для використання – у них залишаються екскременти.
Добитися повного знищення популяції щурів і мишей у стислі терміни – непросте завдання. Вони відрізняються неймовірною живучістю та активно розмножуються. У найкоротші терміни населення в кілька особин може зрости в десятки разів і поставити під загрозу ваше спокійне перебування в будинку.
Потрапити всередину ці тварини можуть навіть через невеликий візуально непримітний отвір розміром з монету. Також для них не є перешкодами металеві перекладини та блоки, виготовлені зі шлакобетону.
Тому, щоб не зіткнутися з необхідністю дератизації, краще запобігти появі гризунів у підвалах. Що для цього потрібно? Насамперед зробити умови їхнього перебування в будинку несприятливими:
У таких умовах гризунам максимально комфортно житиме і розмножуватиметься, і вони шукатимуть більш затишний притулок для потомства. Але всі заходи – лише профілактичні, позбутися з їх допомогою від шкідників, що вже з'явилися, не вдасться.
Умовно способи боротьби з гризунами можна поділити на 2 види – механічні та хімічні. До перших відносяться капкани, пастки, приманки для щурів та мишей, а до других – різні види сучасних родентицидних засобів.
Є ще один спосіб виведення гризунів – його називають біологічним. Йдеться про використання натуральних ворогів щурів проти них – це кішки. Але не всякий кіт справляється з ловом гризунів, та і якщо їх багато, допомоги від нього буде недостатньо. Ідеально цей метод підходить для знищення щурів у квартирі чи невеликому приміщенні. Важливо в період активного лову гризунів обмежувати раціон кота – він має бути голодним, це простимулює його хижий інстинкт.
До народних методів виведення щурів відносять використання деревної золи – він дає відмінні результати. Спостереження за шкідниками показало, що вони ніколи не селяться в тих будинках, де була пожежа і багато попелів. Вона сильно дратує їх слизові оболонки та лапки. Щоб за допомогою золи позбутися гризунів у підвалах та льохах, потрібно засипати підлогу в них тонким шаром. Але пам'ятайте, що вони можуть рознести її по всьому будинку, і в ньому потрібно провести генеральне прибирання.
Відлякати шкідників допоможуть нафталін, камфора, риб'ячий жир, мускатний горіх, м'ятний екстракт, гвоздична ефірна олія. Потрібно лише приготувати розчин з використанням одного з цих компонентів, і змастити ним усі щілини та плінтуси у приміщенні, де завелися щури.
Замовити послугу
Якщо щурів або мишей небагато, впоратися з проблемою розміщення пасток з приманками або капканами. Популярні види – великі та маленькі пружинні пристрої – перші призначені для щурів, а другі для мишей. Встановлювати їх потрібно поблизу стін, вхідних дверей та вентиляційних отворів, там де найчастіше проходять гризуни.
Як приманки в таких пастках використовують хліб, шматочки ковбаси, сала, сиру або будь-який продукт, змочений в олії. Важливо перед їх установкою ретельно помити пристрої, тому що запах людського тіла злякає шкідників. Взагалі торкатися капкана і пасток руками без рукавичок небажано. Додатково можна змастити їх рідиною, чий аромат привабить щурів – горілкою, цукровим сиропом із ваніліном, натуральним гліцерином.
Принцип дії таких пасток простий - гризуна або притискає, коли він намагається забрати приманку, або за ним зачиняються дверцята в клітку, і він не може вибратися. Перевіряти такі пристрої потрібно регулярно, щоб прибирати трупи мертвих гризунів, а приманку міняти на свіжу раз на 5 днів.
Якщо гризуни всіляко уникають пасток із принадами, спробуйте приготувати смертельну для них їжу. Для приготування суміші візьміть у пропорції 1 до 1 гіпс та борошно. Поруч із місткістю поставте воду. Пацюки, які не відрізнять звичайне борошно від суміші борошна та гіпсу на запах і смак, з'їдять приманку та зап'ють водою. Ця суміш через 10 хвилин застигне в їхньому шлунку, і гризуни гинуть.
Одним із найгуманніших механічних методів боротьби з щурами вважається застосування сучасних ультразвукових відлякувачів. У процесі роботи вони випускають спеціальні сигнали, які вловлюють лише гризуни – люди їх не чують і не відчувають. Вони змушують тварин залишати обжите місце та шукати новий притулок. Головний плюс ультразвукових відлякувачів – простота у застосуванні, безпека для маленьких дітей та домашніх улюбленців.
Тільки своєчасно виконана хімічна обробка льохів та підвалів за допомогою якісних родентицидів усуне щурів ефективно. Жоден з інших методів боротьби з ними не дає такого результату.
Хімічна дератизація має на увазі застосування отрут як у чистому вигляді – їх закладають у нори щурів або додають у їстівні приманки, так і в процесі роботи генераторів туману. Вони продаються у формі порошків, капсул, аерозолів та розчинів.
Головна проблема застосування родентицидів полягає в тому, що їх регулярно потрібно змінювати. Пацюки та миші – кмітливі істоти. Якщо вони одного разу проковтнуть отруту і не помруть від неї, подібну приманку вони більше не з'їдять. Щобільше, отрути для щурів несуть безпосередню небезпеку і для людей, домашніх тварин – з ними треба бути максимально обережними.
Для виведення щурів у домашніх умовах підходять такі родентициди, як «Крисомор», «Зоокумарин», «Ратіндан», «Ракусід», «Крисид», а також фосфат цинку. Про них ми розповімо далі, і почнемо із «Зоокумарину». Це препарат у вигляді порошку білого кольору без запаху – підходить для знищення щурів та мишей. Його додають до приманок – для цього в 1 ст. л. рослинної олії потрібно додати 10 г засобу. З цієї суміші, використовуючи рукавички, потрібно скачати кульки та розкладати їх там, де часто з'являються щури. У міру того, як вони з'їдатимуть їх, потрібно підкладати нові приманки.
Родентицид під назвою «Ракусід» має вигляд зерен, пофарбованих у неприродний колір. Препарат розкладають уздовж стін, під підлогою та біля нір шкідників. Стандартно на 9 день після того, як отруйний корм з'їдять щури, вони гинуть через відмову в роботі внутрішніх органів.
Засіб «Крисомор» випускається у вигляді аерозолю – за його допомогою можна зробити їстівні приманки отруйними або закупорити нори зі шкідниками. Перед тим, як розпорошити засіб, балон потрібно добре струсити, а потім направити в місце, що вимагає обробки. Повторювати таку процедуру слід протягом 3 днів до досягнення бажаного результату.
В асортименті засобів для боротьби з синантропними гризунами є й препарати, які допомагають їх відлякати. Серед найефективніших у цій ніші – «Цімат», що використовується у процесі будівництва. Препарат додають до штукатурки або фарби, і завдяки такій обробці щури не будуть гризти кабелі, дроти та інші деталі в житловому приміщенні протягом наступних 3-5 років.
Головний мінус методу хімічної дератизації полягає у складності роботи з родентицидами – це їхня токсичність. Недотримання правил безпеки загрожує отруєнням отрутою, адже вони небезпечні й для щурів, і для людей.
Щоб щури назавжди залишили підвал вашого будинку чи інші споруди господарського призначення, краще використовувати кілька способів дератизації одночасно. Так ви розв'яжете проблему з пацюками швидко. Звертатися до послуг фахівців з дератизації варто тоді, коли позбутися щурів самостійно не виходить.
Замовити послугу
Оцінки та коментарі
Вдячні за ваш відгук.
Наявний рейтинг: 0 из 5
Будь ласка вибиріть бажану оцінку:
Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.
Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час
Надання дозвільних документів, та укладання договору
Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин
Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт