Меню

Як захистити сад від нападу гризунів?

З настанням холодів гризуни починають активно шукати місця для гніздування і джерела їжі.

Автор: Редакция Ликвидатор Як захистити сад від нападу гризунів?

З настанням холодів гризуни починають активно шукати місця для гніздування і джерела їжі. Нерідко ідеальним місцем для їхньої зимівлі стає сад. Всього однієї зимівлі гризунів достатньо, щоб завдати саду непоправної шкоди. Своєчасне лікування рослин, а також заходи щодо захисту дерев і чагарників від гризунів збережуть сад на довгі роки.

Яку небезпеку несуть гризуни для дерев

Небезпечні для дерев зайці, миші-полівки, водяні щури. Гризуни швидко розмножуються, а в зимовий період активно гризуть кору, кореневу систему дерев, гілки та живці. Раз на 3-5 років трапляються спалахи розмноження полівок, тоді пошкодження садових рослин особливо помітні. Руйнування, залишені гризунами, згубні для рослин (особливо для саджанців) і призводять до їх загибелі. 

Миші та щури обгризають плодові дерева (айву, груші, яблуні, сливи та вишні). З декоративних чагарників віддають перевагу жимолості та глоду. М'яка і соковита кора стає для них улюбленими ласощами в зимовий період. До весни на деревах помітні пошкодження на стовбурах і гілках. 

В саду також можна виявити сліди перебування крота, але ця тварина безпечна для саду, оскільки харчується черв'яками та жуками, тільки підкопуючи кореневу систему дерев і чагарників. 

Виявити шкідників можна не тільки за пошкодженнями в саду, особливо за слідами зубів на деревині, а й помітити сліди лап на снігу або навіть трупи щурів або мишей-полівок. Все це свідчить про те, що на ділянці або поблизу розташоване гніздо гризунів. З настанням холодів шкідники активно будують гнізда в затишних місцях. 

sad-grizun-1.jpg

Методи захисту стовбура дерев від гризунів

Щоб захистити дерева від гризунів, необхідно обернути їх мішковиною, скловолокном, ялиновими гілками. Руберойд потрібно використовувати з обережністю, в ідеалі під нього укладають шар дихаючого матеріалу для запобігання конденсату. Обмотування проводять до основи дерева, трохи відкопавши землю по периметру стовбура. Метод захищає рослини від гризунів і морозів.

У пристовбурних ділянках можна розсипати тирсу, попередньо обробивши її сумішшю з карболки або креоліну (5 г) і води (1 літр). Запах речовини неприємний мишам.

Замовити послугу

Невеликі саджанці та кущі можна обмотати металевою сіткою: наприклад, з жерсті. Таке укриття по периметру обгортають скловатою. Зазначимо, що для обмотки стовбура не підходить поліетилен, оскільки він перешкоджає циркуляції повітря, та сіном, яке є джерелом їжі для гризунів. 

Щоб відлякати зайців, розвісьте на гілках дерев пакети - такий шум буде їх насторожувати. Також варто перевірити стан паркану і закрити в ньому всі отвори, щоб тварини не могли пробратися на ділянку. 

Щоб не допустити появи гризунів на ділянці, потрібно:

  • регулярно прибирати сміття, особливо рослинні залишки;
  • не залишати на ділянці скошену траву і гілки після обрізки;
  • утрамбовувати сніг навколо дерев - на щільному сніговому покриві мишам складніше протоптувати доріжки.

Коли знімати захист із дерев

У середині квітня активні та стійкі заморозки припиняються і в захисті дерев немає потреби. Знімати обмотки рекомендується ввечері або в похмуру погоду, оскільки активні сонячні промені можуть спричинити на корі опіки та призвести до висихання пагонів. 

Обв'язку не можна знімати відразу. На початковому етапі її послаблюють на 2-3 дні, потім знімають і притуляють до стовбура дерева з південного боку. Повністю прибрати обв'язку можна через кілька днів.

sad-grizun.jpg

Хімічні методи захисту стовбура від гризунів

Доповнити механічний захист рослин можна і хімічними методами. Найпростіші варіанти:

  • 1 літр денатурату змішують з 800 г товченої каніфолі й отриманою сумішшю обробляють скелетні гілки дерев. 
  • Для обробки стовбура можна використовувати вапно з додаванням сумішей з різким запахом, але варто враховувати, що такий захист з часом втрачає властивості, а нанести його повторно в зимовий час неможливо.
  • 4 кг глини необхідно змішати з гноєм, додати 90 г карбофосфору, 100 г креоліну і розвести суміш водою до консистенції сметани та обробити нею дерева. 
  • Принади й пастки з отрутою не менш ефективні. Їх залишають поблизу дерев і гнізд гризунів. Перевага методу - можливість застосування протягом усього року. 

Замовити послугу

Найефективніший спосіб боротьби з мишами та щурами - дератизація. Професійна обробка допоможе вивести шкідників, а також не допустити їхньої повторної появи. 

sad-grizun-0.jpg

Вона проходить у кілька етапів:

  • Обстеження ділянки для встановлення чисельності шкідників і місць їхнього гніздування.
  • Правильне встановлення приманок з отрутою пролонгованої дії. Гризуни - підозрілі тварини, а тому препарат швидкої дії може призвести до загибелі лише кількох особин, а інша частина колонії буде обходити приманку стороною. Найчастіше використовуються препарати II та III класу небезпеки, а також отрути на основі вітаміну К, що викликають у гризунів сильну кровотечу. 
  • В окремих випадках для дератизації використовують газоаерозольний метод: наприклад, якщо шкідників було помічено в підвалі, гаражі або інших закритих приміщеннях. 
  • Після обробки дератизатор складає список індивідуальних рекомендацій, дотримання яких дасть змогу уникнути повторної появи гризунів на ділянці. 

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт