Меню

Найкращий захист від кліщів для собак

Кращі засоби від кліщів для собак: плюси і мінуси в боротьбі з паразитами

Автор: Редакция Ликвидатор Найкращий захист від кліщів для собак
Кожен дбайливий власник домашнього вихованця регулярно перевіряє свого чотирилапого друга на наявність бліх, гельмінтів і, звичайно, кліщів. З настанням тепла ці кровоссальні шкідники починають свою активну діяльність, наражаючи на небезпеку життя тварин і людей. Якщо говорити про домашніх «хвостиках», то найбільш схильні до ризику собаки, оскільки вони регулярно відвідують вулицю і не проти на прогулянці поніжитися в зеленій травичці або побігати серед кущів.

Ветеринарні лікарі радять господарям тварин ретельно оглядати улюбленця по приходу додому на наявність паразитів. Перевіряйте шерсть, особливу увагу приділяйте лапам - загляньте в складки між подушечками пальців, не варто залишати без уваги вуха, оскільки це затишне місце є улюбленою середовищем існування кровосисних.

  • Зрозуміти, що до вашого улюбленця присмоктався кліщ можна за такими ознаками:
  • собака може поводитися неспокійно і часто чесати місце укусу;
  • можлива поява млявості у вихованця;
  • температура тіла тварини може збільшитися до 40-41 °;
  • коричневі виділення з вух свідчать про наявність вушного кліща.

Поява слідів крові в сечі, бліді слизові, жовтизна білків очей - це ознаки атаки кліща, внаслідок якої розвивається серйозне захворювання. В цьому випадку власнику пухнастого друга слід в терміновому порядку звернутися до ветеринара.

Чим небезпечні кліщі?

Ці павукоподібні шкідники живуть в землі та в траві. Середовище їхнього життя кишить безліччю різноманітних бактерій. Ці шкідливі мікроорганізми успішно переносяться на тілі, лапках комах, а при укусі створюється «ефект брудної голки».

Існує дві великі групи кліщів. Перша містить постійних шкідників (коростяві), а до другої категорії відносяться вільно проживаючи комахи (іксодові).

Замовити послугу

Kоростові паразити

Для цього виду комах ваш вихованець є і засобом прожитку і будинком. Виявити наявність цих павукоподібних можна тільки при мікроскопічному дослідженні, оскільки їх розмір дуже малий.

Зараження паразитами відбувається в основному при контактах з особинами-носіями та при використанні засобів особистої гігієни. Коростяві павукоподібні провокують розвиток таких захворювань у собак:

  • отодекоз;
  • саркоптоз;
  • демодекоз;
  • нотоедроз;
  • хейлетіеллез.

Отодектоз розвивається в вушній раковині тварини. Зрозуміти, що у вашого улюбленця вушна короста просто, оскільки вона характеризується появою явних симптомів: собака чеше вуха і трясе головою, ніби намагається позбутися від чогось надокучливого. Усередині вухо може почервоніти, також з'являються виділення з вушних проходів, які, підсихаючи, утворюють грудочки, що зовні нагадують мелену каву.

Це захворювання небезпечно тим, що намагаючись усунути свербіж, ваш вихованець розчісує вогнище і ризикує занести в подряпини мікроби та бактерії. Це загрожує розвитком більш серйозних хвороб.

Саркоптоз вражає в основному лапи та голову звіра. У місцях сверблячки спостерігається випадання шерсті та поява бульбашок. Якщо не вживати заходів щодо усунення симптомів і не лікувати саркоптоз, осередки будуть збільшуватися, а надалі з'явиться ризик розвитку вторинних захворювань.

Демодекоз належить до діагнозу, який передається цуценяті від матері ще в утробі. Доросла особина не обов'язково захворіє на демодекоз, маючи генетичну схильність. Найчастіше проявам хвороби передують незадовільні умови утримання тварини. Це захворювання характеризується облисінням і появою лущених корок, які можуть розростатися по всьому тілу чотирилапими. Відсутність лікування загрожує розвитком ускладнень на внутрішні органи, особливо це стосується роботи печінки.

Нотоедроз за своїми симптомами схожий на саркоптоз, проте свербіж, викликаний збудником, менш виражений.

Хейлетіеллез характеризується ущільненням шкіри, випаданням шерсті. Однак найчастіше хвороба може протікати безсимптомно.

Засоби для лікування тієї чи іншої форми хвороби підбирається індивідуально в кожному окремому випадку. Лікар призначає таблетки, мазі, краплі або вакцини, часто препарати можуть комбінуватися.

Іксодові шкідники

Житла цих павукоподібних - зелені зони. Оскільки іксодові паразити становлять небезпеку, як для тварин, так і для людей, МОЗ рекомендує власникам садових і дачних ділянок з настанням теплої пори року проводити дезінсекцію від кліщів з метою захистити себе і близьких.

Вільно жівучі паразити є переносниками небезпечних захворювань, таких як:

  • піроплазмоз;
  • ерліхіоз;
  • бореліоз.

Піроплазмоз згубно впливає на процес кровотворення в організмі звіра, вражаючи еритроцити. Без лікування тварина помирає через кілька діб. До симптомів пироплазмоза відносяться: млявість, відмова від їжі, скутість рухів, підвищення температури до 40 °, бліді слизові, помаранчева сеча.

Ерліхіоз також провокує млявість і відмову від їжі. Крім цього у вихованця може з'явитися задишка і розвинутися кульгавість. Якщо уважно оглянути тіло звіра, можна виявити підшкірні крововиливи. Тварина стрімко втрачає вагу. Відсутність кваліфікованої допомоги загрожує летальним результатом, адже збудник хвороби вражає еритроцити крові.

Бореліоз характеризується підвищеною температурою (до 41 °), збільшенням лімфовузлів і набряком та болем у суглобах. При відсутності лікування бореліоз перетікає в хронічну форму, позбутися від якої проблематично. Тому якщо ви спостерігаєте у вихованця симптоми захворювання, зверніться до лікаря.

Як видалити кліща у собаки?

Якщо ви виявили паразита на домашнього улюбленця, зверніться до ветлікаря або видаліть кровопивцю самостійно. Використовуйте медичні рукавички. Пінцетом або ниткою захопіть шкідника якомога ближче до голови, та викручуйте по або проти годинникової стрілки. Переконавшись, що комаха повністю вилучено зі шкіри, обробіть місце укусу антисептиком.

Якщо ви не можете виконати ці дії самостійно або у вас не вийшло видалити паразита повністю, зверніться до ветклініки.

Замовити послугу

Засоби захисту від кліщів

Сьогодні в ветеринарних аптеках та зоомагазинах можна знайти різноманітні засоби, здатні захистити вашого вихованця від атаки кровопивців. Вони поділяються на такі групи:

  • шампуні;
  • спреї;
  • краплі;
  • нашийники;
  • комбінезони;
  • таблетки;
  • вакцини.

Речовини, що входять до складу препаратів, здатні захищати звіра від комах або лікувати захворювання, викликані шкідниками.

Шампуні

Шампуні показують невисоку ефективність, як правило, не дають тривалого захисту від комах. Краще використовувати їх в комплексі з іншими засобами.

Спреї

Спреї ефективно захищають вихованця від атаки комах, їх дія починається миттєво. Багато спреїв можна застосовувати для обробки цуценят і вагітних самок, проте уточнюйте подібну інформацію в інструкції.

Краплі

Краплі від паразитів отримали найбільшу популярність серед покупців. Їх зручно використовувати, вони показують високу ефективність, а речовини, що входять до складу препаратів, іноді мають спрямовану дію також на гельмінтах.

Нашийники

Дія нашийника починається через 2 доби, після того, як ви одягли його на собаку. Він здатний ефективно захищати тварину від атаки комах. Ветлікарі радять міняти нашийники кілька разів за сезон.

Комбінезони

За своєю дією комбінезони схожі з нашийниками, проте на відміну від них, одяг не просочує шкіру пса дієвою речовиною і відлякує комах, тільки коли одягнена на тварину.

Таблетки

Таблетки здатні не тільки захистити вашого улюбленця від зовнішніх шкідників, але також знищити внутрішніх паразитів. Такі препарати мають привабливий смак і тривалий час захищають собаку від комах.

Вакцини

Ін'єкції не здатні захистити тварину від нападу кліщів. Однак вакцинація сприяє виробленню імунітету до піроплазмозу і бореліоз. У разі, якщо ваш вихованець захворіє, процес лікування буде протікати легше, а ймовірність виживання збільшиться.

Який б ви не вибрали засіб захисту своєї собаки, пам'ятайте, що завжди є ризик занести шкідливих комах додому. Якщо трапилася така неприємність, слід негайно звернутися до відповідної служби та замовити дезінсекцію приміщень.

В Україні роботи по знищенню комах успішно проводить компанія «Ліквідатор». Ми гарантуємо замовникам анонімність і стовідсоткову ефективність.

Досвідчені дезінсектори служби «Ліквідатор» виконають усі роботи якісно, ​​щоб ви могли насолоджуватися чистотою у своєму будинку!


Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт