Меню

Звідки беруться і де мешкають личинки комарів

З настанням теплої пори року в наших широтах людей і тварин сильно дошкуляють комарі.

Автор: Редакция Ликвидатор Звідки беруться і де мешкають личинки комарів

З настанням теплої пори року в наших широтах людей і тварин сильно дошкуляють комарі. Це комахи, які є дуже важливою ланкою в харчовому ланцюгу місцевої фауни, доставляють людині багато дискомфорту, а також несуть небезпеку для її здоров'я і навіть життя. Вдень від них немає проходу в тіні дерев, де всі ховаються від літньої спеки, а ввечері та вночі їхні рої не дозволяють залишити вікна в кімнатах відчиненими для надходження свіжого повітря.

Життєвий цикл комара

Видів комарів у світі дуже багато, але, незалежно від цієї ентомологічної різноманітності, цикл життя цих комах проходить за однаковим сценарієм. У своєму розвитку комарі проходять 4 стадії:

  1. Яйце - кожна самка комара з періодичністю у 2-3 дні відкладає на місцевості приблизно від 30 до 150 яєць. Процес їхнього дозрівання займає від 2 до 7 днів, залежно від погодних умов.
  2. Личинка – вона вилуплюється з кожного яйця і продовжує йти шляхом свого розвитку, мешкаючи при цьому у водоймі. Живиться личинка комара мікроорганізмами, що мешкають у воді, а дихає через спеціальну трубку, періодично підпливаючи до поверхні.
  3. Лялечка комара остаточно формується після 4 етапів линяння, які проходить кожна личинка. У водному середовищі воно розвивається не більше 5 днів і в міру свого дозрівання стає чорного кольору.
  4. Імаго – це вже етап трансформації лялечки комара у дорослу особину, яка залишає водне середовище та продовжує жити вже на суші.

У середньому самка комара живе приблизно 2-3 тижні, але за сприятливих умов вона може прожити й 114-119 днів, оскільки знаходиться у безпосередній залежності від умов проживання та регулярності отримання харчування у вигляді крові.

komar-1.jpg

Самці комарів живуть набагато менше – не більше 60 днів. У наших широтах у теплу пору року змінюється близько 3-4 поколінь комарів, у більш південних регіонах це число збільшується до 6-8 за сезон.

Замовити послугу

На зимівлю ці широко поширені кровососи вирушають у фазі дорослої особини (імаго) – йдеться про самки, які встигли запліднитись. Весною вони прокинуться і встигнуть відкласти яйця, з яких вилупляться нові комарі. Личинки та лялечки комарів також добре перезимовують, для цього вони вибирають теплі місця – дупла дерев, печери, нори, сходові клітки та підвали багатоквартирних будинків.

Але комарі приносять не лише шкоду людині, а й велику користь природі. Якщо домогтися їх повного винищення на певній місцевості, це призведе до непоправних наслідків. По-перше, комарі – це їжа для багатьох жаб, птахів та риб у літній період. Поки личинки комара знаходяться у воді, ними активно живляться мешканці річок та озер – павуки, риби, а також інші види більших комах. Коли паразит пройшов усі стадії розвитку, то, вмираючи, доросла особина комара збагачує собою ґрунт.

Що важливо, самки та самці комарів харчуються по-різному. Чоловічі особини цих комах зовсім не п'ють кров – вони віддають перевагу соку та нектару різних рослин. При цьому вони ще додатково виконують функцію запилення квітів, а ось самки комарів - кровосисні ектопаразити. Кров для них є важливим джерелом надходження енергії у вигляді вуглеводів, а лімфа людини та тварин містить у собі білки та ліпіди, необхідні для регулярного виробництва яєць.

Не всі види комарів небезпечні для людини, але вони здатні заражати людей, якщо раніше контактували з кров'ю захворілого переносника інфекцій. Ці комахи є переносниками збудників лімфатичного філяріозу, жовтої лихоманки, туляремії, малярії, японського енцефаліту, лихоманки Західного Нілу, менінгіту. Більшість цих захворювань має найважчі наслідки для життя людини та часто призводить до смертельного наслідку, якщо медична допомога не була надана вчасно.

komar.jpg

Комарині укуси сильно сверблять і можуть призводити до виникнення місцевої алергічної реакції у дорослих і дітей. Регулярне пошкодження шкіри у дітей, які постійно та неконтрольовано чухають шкіру, нерідко призводить до утворення негарних рубців та шрамів.

Профілактика розмноження комарів

90% місць, де мешкає безліч цих паразитів, знаходяться поблизу відкритих джерел води або на території з підвищеним рівнем вологості:

  • Кущі та дерева – комарі люблять ховатися в їх тіні, а також у листі від палючих сонячних променів.
  • Висока нескошена трава – комарі часто рояться там, адже це місце з тінню та достатнім рівнем вологості. Це стосується і газонів, активно засаджених високими та густими кущами.
  • Вентиляційні отвори та зливова каналізація – забиті стоки з водою, що застоялася, є ідеальним місцем для розмноження комарів. Тут їхні самки відкладають свої яйця, щоб із них потім вилупилися личинки.
  • Жабенятники та штучні водойми зі стоячою водою, басейни, призначені для купання дітей – кращого місця для розмноження личинок комарів просто не можна вигадати.
  • Миски для тварин – вода у дворах, призначена для вихованців, може стати місцем проживання кровосисних паразитів.
  • Велика кількість сухого листя та старі пні – це сприятливе середовище для розмноження та розвитку комарів.
  • Побутові контейнери з потенційно накопиченою рідиною всередині – цебра, піддони, тази, тачки, бочки для збирання дощової води тощо.

Всі ці місця активного розмноження комарів потрібно уважно та часто обстежувати. Траву варто регулярно косити, кущі й густе листя дерев проріджувати, опале листя прибирати, а всі місця накопичення стоячої води, у тому числі басейни, спорожнювати, щоб там не роїлися комарі. Це допоможе і в боротьбі зі слимаками, поява яких завдає суттєвої шкоди дачним ділянкам.

Замовити послугу

Що ж не люблять комарі та як від них захиститися? Спочатку варто подбати про те, щоб оснастити вхідні двері та вікна дрібнодисперсними москітними сітками. Але цей спосіб не на 100% гарантує те, що комахи не потраплять усередину.

Доповнити ефект від використання москітних сіток можна за допомогою натуральних засобів:

  • на балконі та на підвіконні можна посадити томатні кущі або розсаду герані – ці аромати комарі не люблять;
  • відлякують цих кровососів аромати натуральних ефірних олій лаванди, гвоздики, ромашки, хризантеми, евкаліпта, ялиці, сосни, кипарису та ялівцю – зовні вдома і всередині можна нанести водний розчин олій шляхом його розпилення;
  • комарі уникають приміщень, де пахне полин, лемонграсом, чебрецем, базиліком, анісом.

Використовуючи ці рекомендації в побутових умовах, можна попередити появу великої кількості комарів на вашій ділянці, але на 100% позбутися їх такими методами не вийде.

Слід зазначити, що комарам також не подобається тютюновий дим, тому до курців до хати вони залітають нечасто. Це, звичайно, не порада почати курити, а просто констатація факту.

Способи боротьби з комарами

Є кілька варіантів знищення цих шкідливих кровососів:

  1. Використання електричних фумігантів. На комах впливають пестицидні гази, що знищують їх на 100%. Щоб пристрій почав працювати, його достатньо підключити до мережі. Фумігатори бувають 2 видів – з рідиною (аквафумігатори) та з сухою пластиною. Вони просякнуті хімічно активними компонентами, які категорично не сприймаються комарами. Від впливу струму хімікати нагріваються і виділяються у повітря, отруюючи комарів.

Застосовувати такі пристрої потрібно відповідно до інструкції від виробника, щоб не допустити симптомів інтоксикації у людей, які живуть у приміщенні. Одна така пластина розрахована на площу 20 квадратних метрів. Також не варто перевищувати час роботи фумігатора.

  1. Застосування популярних репелентів у вигляді лосьйонів, кремів та спреїв для шкіри – вони бувають для дорослих та дітей, на натуральній основі чи синтетичній. Вони містять речовини, які відлякують паразитів. Наносять їх безпосередньо на поверхню шкіри перед виходом на вулицю або перед поїздкою до місць, де багато комарів.
  1. На відкритих ділянках можна застосовувати спеціальні хімічні спіралі від комарів, які варто запалити за потреби. У повітря активно виділятиметься дим, що містить у собі хімічні речовини, що відлякують комарів. Пам'ятайте, що для здоров'я людини застосування таких спіралей несе певну небезпеку, тому в закритих приміщеннях використовувати їх категорично не можна. Але цей варіант боротьби з комарами відмінно підходить для заміських ділянок, відкритих терас у закладах та для підвалів, де завжди багато комарів через темряву та вогкість.
  1. Відлякати комарів можуть ультразвукові репеленти. Вони випромінюють спеціальні звукові хвилі, які вловлюють лише самці комарів. Ті, своєю чергою, сигналізують своїм самкам про небезпеку поблизу і ті бояться наближатися до ділянки.
  1. Є у продажу й спеціальні свічки від комарів, які поширюють у повітря при горінні запахи, що не подобаються кровососам. У приміщенні їх також не можна використовувати (як і спіралі, що підпалюються), а ось для вечері на відкритому повітрі влітку це чудовий варіант. Свою ефективність вони демонструють протягом 4-30 годин, відлякуючи від вас комарів і не даючи їм навіть наблизитися.

komar-2.jpg

Якщо проблема поширення комарів на ділянці настільки масштабна, і звичайні засоби боротьби з ними вже не справляються, варто звернутися до служби професійної дезінсекції від компанії «Ліквідатор». Навесні та влітку для боротьби з комарами наші фахівці використовують методики розпилення холодного та гарячого туману за допомогою спеціальних генераторів. Для знищення комарів застосовуються лише перевірені часом інсектициди, що дозволяють винищити величезну кількість кровосисних паразитів у найкоротший термін.

Також ми пропонуємо послуги боротьби з мошками та іншими комахами, що літають кровососними, які особливо активні в наших широтах навесні та влітку. Додаткову консультацію з питань подальшої обробки території від комарів ви можете отримати у наших менеджерів. Компанія «Ліквідатор» вже не перший рік є лідером вітчизняного ринку та пропонує якісні послуги з дезінсекції різних об'єктів.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт