Меню

Способи боротьби з шершнями

Чи небезпечні шершні для людини Як виявити гніздо комах 3 основні методи боротьби з шершнями.

Автор: Редакция Ликвидатор Способи боротьби з шершнями

Шершні - це група крилатих перетинчастокрилих комах, які заведено вважати осами великого розміру. На відміну від бджіл та від ос, укус особини шершня значно болючіше сприймається людиною, а також частіше призводить до алергічних реакцій, що потребує негайного медичного втручання. Середовище проживання таких комах - садові території, багаті фруктовими деревами та чагарниками. Гнізда створюються переважно на краю покрівлі, а також у коморах чи горищах.

З практичної думки ці комахи вважаються шкідниками, тому що наявність їх гнізда неподалік пасіки здатна спровокувати масову загибель робочих бджіл. При цьому здебільшого ці перетинчастокрилі не шкодують — роблять вони це лише в ті моменти, коли людина наближається до гнізда комахи. Тоді як боротися із шершнями без шкоди для здоров'я?

У яких випадках варто вдаватися до знищення гнізда

Наукові дослідження показали, що шершні не мають агресивності до людини без причини. Найчастіше укус відбувається у випадках, коли людина перебуває у безпосередній близькості до поселення комахи, що сприймається останнім як пряма загроза його житлу та життя. Також відзначаються атаки перетинчастокрилої комахи в момент спроби людини зловити її.

Наведені вище пункти не заперечують того факту, що шершні шкідливі і для господарства. Основна причина, через яку вдаються до рятуванню від цієї крилатої комахи — знищення робочих бджіл на пасіці. Крім вживання в їжі нектару плодових дерев та чагарників, шершень харчується й іншими крилатими, зокрема бджолами. Так, дорослі особини можуть об'єднуватись у рій та знищувати поселення бджіл на відстані трьох-чотирьох кілометрів від гнізда.


Замовити послугу

Які існують способи боротьби з шершнями

Методика знищення цієї перетинчастокрилої комахи складається з трьох етапів:

  • Пошук житла оси. Для того, щоб виявити гніздо шершня, варто звернути увагу на горищне приміщення, край покрівлі будинку, сарай або комору. У поодиноких випадках гнізда розташовуються землі. Потрібно пам'ятати про те, що хижа комаха може прилетіти з великої відстані - це вимагатиме чималих зусиль при знаходженні гнізда. Для цього необхідно зловити одну особину і позначити її ниткою, що виділяється на тлі середовища, що дозволяє виявити шершня візуально. Після цього залишається простежити за рухом комахи. Найчастіше дорослі особини облаштують гнізда в отворах дерев. Проводити огляд території необхідно ранньою весною, коли гнізда комах малі. До літа воно збільшується у розмірах у 4 – 5 разів, а проживати у гнізді може близько тисячі шершнів.
  • Знищення особин. Для ефективної боротьби необхідно усунути всю популяцію шершнів у їхньому гнізді. Як вбити шершня в домашніх умовах – для цього застосовують інсектицидні препарати, які можна використовувати для обприскування або у вигляді пасток. Для обприскування потрібно використовувати балончик з інсектицидом, який застосовується для обробки отворів виходу шершнів. Обробку гнізда проводять не раніше ніж через 2 години після заходу сонця або перед світанком. У цей час комахи менш активні. Якщо гніздо великого розміру, його потрібно обробити 2-3 рази з перервою у 24-48 годин. Також як приманку можна використовувати м'ясний фарш. Його укладають у скляні банки та залишають на відкритому просторі, що привертає увагу шершні. Через кілька діб м'ясний фарш обробляється отрутою на основі миш'яку, що точно призведе до загибелі комах. Боротися з шершнями можна також за допомогою бензину, відпрацьованого масла, гасу чи сірки. Останні використовується для обкурювання комах - відбувається це здебільшого вночі.
  • Усунення гнізда. Знищити місце проживання цього родича оси без усунення самих особин — небезпечно, тому що шершні здатні жалити людину багаторазово, на відміну від бджіл.Тоді як позбутися шершнів у домашніх умовах? Ми рекомендуємо знищувати гніздо варто в останню чергу. Необхідно розуміти, що шершень не завжди проводить ніч у житлі, тому у разі розорення гнізда доросла особина намагається атакувати все, що знаходиться поряд з цим місцем, і людина не буде винятком.
Не забувайте про профілактичні заходи боротьби з комахами. Для цього необхідно засипати землею нори, залишені гризунами. У таких затишних місцях шершні можуть влаштовувати гнізда. На початку весни перевірте стан даху, вентиляції та стін будинку, за потребою обробіть герметиком щілини. Крім того, рекомендується щільно закривати контейнери зі сміттям та ретельно упаковувати продукти для подальшого зберігання.

Як позбутися шершнів за 1 день

Боротьба з шершнями в домашніх умовах не завжди призводить до позитивного результату, що змушує звернутися до відповідних служб. Професіонали-дезінсектори мають у своєму арсеналі спеціальні засоби, які складно знайти у загальному доступі – користуватися ними мають лише досвідчені фахівці. Крім того, звернення до професіоналів гарантує успішну та швидку дезінсекцію із стійким результатом.

Наші дезінсектори використовують газоаерозольний метод обробки приміщень та відкритих ділянок. Ми застосовуємо сильнодіючі універсальні препарати, які у процесі однієї обробки усувають колонію шершнів та інших комах.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт