Меню

Укусив кліщ: у чому небезпека

Що робити при виявленні кліща на тілі. Профілактика захворювань та попередження появи кліщів. Симптоми небезпечних захворювань при укусі паразитів.

Автор: Редакция Ликвидатор Укусив кліщ: у чому небезпека

З настанням перших теплих днів активізуються як любителі активного відпочинку на лоні природи, а й паразити, здатні зіпсувати враження людей від спілкування з нею. Навряд чи знайдеться така людина, яка не знає про небезпеку, що походить від кровосисних паразитів, і не побоювалася б за своє здоров'я після небажаної зустрічі з ними. І саме тому боротьба з кліщами з кінця квітня до середини червня є найбільш затребуваною послугою в компаніях, що займаються дезінсекцією та іншими видами санітарної обробки ділянок та приміщень.

Кровосмоктуючі паразити: ареал проживання та небезпека

У зоні ризику опиняються мешканці центральної частини Європи. Паразити воліють нападати на жертв у високій траві. У парках і зонах відпочинку в пік особливої активності кровосисних паразитів проводяться активні заходи, спрямовані на боротьбу з кліщами, що мінімізує, хоча не виключає їх появу.

Виходячи з вищесказаного найбільш висока ймовірність зустрітися з кліщами:

  • у лісах та лісопосадках;
  • відкритих територіях, покритих високою трав'янистою рослинністю;
  • на дачних ділянках;
  • в полі.

Нерідко переносником паразитних кровососів стають домашні тварини (кішки, собаки), які приходять до будинку з вулиці чи тварини. Вигул яких здійснюється на ділянках із трав'янистою рослинністю (кролики, морські свинки тощо). Контакт із кліщами також можливий у осіб, які займаються розведенням птахів та тварин: кровососи можуть бути на траві, яку заготовляють для годування тварин.

Найчастіше кровососів виявляють на гомілки та руках. У місці укусу кліщ знаходиться кілька годин. За цей час паразит значно збільшується у розмірах за рахунок крові, якою він підживлюється у своєї жертви. Також доведено, що кліщі успішно маскуються в одязі.

Зараження бактеріями відбувається в момент того, коли паразити впускають свій фермент, який має місцеву знеболювальну дію, в кров жертви. Саме через це об'єкт нападу не може відчути наявність паразита і дозволяє останньому безперешкодно завершити справу.

Головна небезпека, яка походить від кліщів, - зараження смертельним для людини і теплокровних тварин захворюванням, що проявляється запаленням мозкових оболонок. Рознощиками інфекції стають енцефалітні особи кровосисних паразитів. Укус кліща також може стати причиною хвороби Лайма (кліщового бореліозу), для якої характерне ураження шкірних покривів, нервової, а згодом і серцево-судинної системи.

Дії при виявленні кліща на тілі

Народна медицина пропонує безліч варіантів вилучення кліщів з тіла людини та тварин. Для проведення «операції» використовують соняшникову олію, пінцети та шприци зі зрізаними головками, а також нитки. Сьогодні вакуумні пристрої для вилучення кліщів і спеціальні ложки можна купити в аптеці.

Але варто пам'ятати про одне: кліщі, які були вийняті поза медичним закладом з тіла людини чи тварини, мають бути відправлені на експертизу. Але лабораторії приймуть паразита тільки в тому випадку, якщо його витягнуть цілим і живим. Інакше встановити носійство енцефаліту та бореліозу буде неможливо.

У разі, якщо лабораторне дослідження виявить носійство небезпечного захворювання, то хворому, який зазнав атаки паразита, буде виписано відповідне лікування.

На обробку біологічного матеріалу зазвичай потрібно близько 3-х діб. Варто зазначити, що до отримання інформації про тип кліща, людині, яка зазнала нападу, слід слідкувати за станом свого здоров'я. Важливо розуміти, що при виникненні симптомів небезпечних захворювань рахунок йде на годинник, і тому варто негайно звернутися до лікаря. Найбільш правильним рішенням є звернення до травмпункту, де кліща вийнятий за допомогою спеціального пристосування, що виключає розрив паразита на частини, а потім відправлять на дослідження до лабораторії.

Замовити послугу

Загалом: симптоми небезпечних захворювань

При підозрі інфікування кліщовим енцефалітом, постраждалому людині важливо звертати увагу зміну самопочуття. Основними проявами наявності збудника в організмі прийнято вважати погіршення загального стану організму, що виявляється:

  • головними болями;
  • слабкістю;
  • інтоксикацією (нудотою, блюванням);
  • безсоння.

Також проявом інфікування є пропасниця (наслідок боротьби імунітету зі збудником інфекції). Тяжкість стану хворого, зараженого енцефалітом, залежить від типу ураження головного мозку.

Якщо паразит, який вкусив людину, був заражений мікробактеріями бореліозу, то через незначний час у постраждалої особи може відзначатися:

  • почервоніння шкіри;
  • підвищення температури тіла (показник варіюється залежно від загального імунітету);
  • втома.

Також укушені кліщем люди скаржаться на сильний головний біль, світлобоязнь і двоїння в очах, а також говорять про проблеми з чутливістю рук і ніг. При виявленні будь-якої ознаки навіть за відсутності результату або негативної відповіді лабораторії слід звернутися до лікаря. На відміну від енцефаліту, хвороба Лайма успішно виліковується традиційними пероральними антибіотиками, підібраними відповідно до лікувальних схем та загального самопочуття хворого.

За відсутності своєчасної допомоги людина ризикує залишитися інвалідом, адже через запалення суглобів, серцевого м'яза та проблеми з нервовою системою буде неможливо вести колишній спосіб життя. Більше корисної інформації про проблеми, які повинні насторожити особи, які контактували з кліщем, можна прочитати на цій сторінці.

Профілактика захворювань та попередження появи кліщів

Попередити зараження небезпечними захворюваннями людина може лише за допомогою дотримання правил поведінки на природі. Головним способом уникнути укусів є правильно підібраний одяг та дотримання запобіжних заходів.

Важливо пам'ятати про наступні прості, але ефективно діючі правила:

  1. Вирушаючи на прогулянку до лісу чи поля, варто відмовитися від одягу з короткими рукавами. Важливо також не одягати короткі спідниці та шорти.
  2. Фахівці, які займаються боротьбою з кліщами, радять одягати на природу світлі речі, на яких кровосос не зможе залишитись непоміченим.
  3. Оптимальний спосіб не допустити влучення кліщів на тіло – одягатися так, щоб не було відкритих ділянок тіла. Штани мають бути з манжетами.
  4. Для відпочинку на природі слід взувати кросівки і завжди одягати високі шкарпетки.
  5. Після прогулянок потрібно ретельно обтрусити одяг. Також важливо оглянути шкірні покриви на тваринах, які були з людиною або на вільному вигулі.

Більше про особливості підготовки до прогулянок на природі можна прочитати тут.

Крім екіпірування для запобігання контакту з кровососним паразитом можна використовувати репеленти. Для відлякування шкідників використовують засоби у різній препаративній формі, в основі яких знаходиться діетилтолуамід. І хоча препарати названого складу мають середній ступінь ефективності щодо кліщів, деяку користь вони все ж таки принесуть. Засіб наносять на шкіру перед виходом на природу. Повторні обробки роблять, керуючись інструкцією.

Також для відлякування кліщів можна використовувати акарициди, але через високий ступінь токсичності препарати цієї групи наносять тільки на одяг та взуття. Використання подібних складів спрямоване на фізичне усунення кровососів, що контактували з отрутохімікатами.

Що стосується профілактики появи кліщів на дачній ділянці. То тут єдиним дієвим та перевіреним способом є використання отрутохімікатів, які знищують кліщів фізично. Вчасна обробка та дотримання основних вимог до зрошення території, гарантує відсутність паразитів у період їх розмноження, нерозривно пов'язаного з активним пошуком жертви, а й упродовж кількох місяців після неї.

Обробку ділянки слід довіряти фахівцям. Лідером серед компаній, що займаються дезінсекцією, дератизацією та дезінфекцією, є Санітарно-профілактична компанія «Ліквідатор», яка в 2017 отримала сертифікати ISO 22000 та 9001 та звання «Компанія року 2017».

Для оформлення заявки на виїзд бригади або отримання відповіді на питання щодо боротьби з комахами, гризунами, грибками та іншими паразитами, звертайтеся до консультантів. для зв'язку передбачено спеціальну швидку форму та телефонну лінію, де консультанти приймають дзвінки з 8 до 22 (за київським часом)

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт