Меню

Як зробити дезінфекцію будинку самостійно

Віруси та бактерії здатні виживати на поверхнях протягом тривалого часу.

Автор: Редакция Ликвидатор Як зробити дезінфекцію будинку самостійно

Віруси та бактерії здатні виживати на поверхнях протягом тривалого часу. А пил, пилові кліщі, цвіль часто спричиняють алергічні реакції та респіраторні захворювання. Регулярне прибирання та дезінфекція поверхонь, особливо в кухні та ванній, допомагають запобігти поширенню патогенної мікрофлори.

Основні засоби для дезінфекції: що вибрати

Під час вибору засобів для дезінфекції важливо враховувати їхню ефективність, безпеку та зручність використання. Виділимо основні категорії дезінфекційних засобів:

  • Спиртовмісні. Основний компонент – етиловий або ізопропіловий спирт (від 60% до 90%). Усувають більшість бактерій, вірусів і грибків, підходять для дезінфекції рук, поверхонь, гаджетів. Випускаються у формі серветок і спреїв. 
  • Антисептичні розчини. Склад: хлоргексидин, перекис водню, йод. Використовуються для дезінфекції поверхонь.
  • Засоби на основі хлору (білизна, відбілювачі) необхідні для дезінфекції різних поверхонь, сантехніки, підлог. До них відносять універсальні чистячі спреї та рідини.
  • Ультрафіолетові (УФ) дезінфектори використовують УФ-світло для знищення мікроорганізмів. Підходять для очищення повітря, відритих поверхонь, предметів.
  • Озоновий очищувач допомагає очистити повітря і нейтралізувати неприємний запах за допомогою озону. 
dez-doma.jpg

Замовити послугу

Підготовка до дезінфекції та етапи її проведення: що потрібно врахувати

Дезінфекцію у квартирі або будинку краще проводити за відсутності домашніх тварин і дітей, щоб мінімізувати їхній контакт із хімічними речовинами. Крім того, провітрюйте приміщення до, під час і після процесу.

Підберіть дезінфікуючі засоби залежно від типу поверхні, уважно прочитайте інструкції на пакуванні, щоб правильно їх використовувати та зберігати. Перед початком дезінфекції одягніть рукавички, маску та захисні окуляри, щоб уникнути контакту з хімічними речовинами.

Для того, щоб процедура була максимально ефективною, протріть поверхні вологою ганчіркою або пропилососьте. Дезінфікуючі речовини працюють краще на чистих поверхнях. Наші дезінфектори також рекомендують вимити поверхні мильним розчином, особливо на кухні та ванній, де можуть накопичуватися жир та інші забруднення.

У процесі дезінфекції наносьте засоби рівномірно на поверхні, приділяючи увагу місцям, які часто чіпають руками (дверні ручки, вимикачі, пульти). Дайте засобу подіяти – це важливо для знищення мікроорганізмів. Враховуйте, що деякі засоби потрібно змивати водою. Після завершення дезінфекції обов'язково провітріть приміщення. Ці ж методи застосовні й в разі забруднення приміщення небезпечними хімікатами або металами, наприклад ртуттю. Для проведення професійної демеркуризації квартири або будинку ви також можете звернутися до фахівців.

Як дезінфікувати різні поверхні в будинку

Дезінфекція різних поверхонь у будинку вимагає індивідуального підходу, оскільки кожна поверхня має особливості. Наші дезінфектори склали список рекомендацій щодо дезінфекції різних типів поверхонь від грибка та інших мікроорганізмів:

  1. Кухонні поверхні
  • Стільниці та раковини. Використовуйте дезінфікуючі спреї або розчини на основі хлору або спирту. Розпиліть засіб, дайте подіяти протягом декількох хвилин, потім протріть чистою вологою ганчіркою.
  • Кухонні прилади. Для мікрохвильовок, плит і холодильників використовуйте м'які дезінфікуючі засоби або спиртові серветки. Обов'язково протріть ручки та кнопки.
  1. Ванна
  • Унітази. Використовуйте засоби, що містять хлор. Нанесіть засіб на внутрішню і зовнішню поверхні, залиште на кілька хвилин, потім змийте і протріть.
  • Раковини та ванни. Для видалення мікробів і нальоту використовуйте дезінфікуючі спреї або розчини на основі хлору чи оцту. Нанесіть засіб, залиште на кілька хвилин, потім ретельно змийте.
  • Душові кабіни. Використовуйте засоби проти цвілі та грибка. Нанесіть, залиште на деякий час, потім змийте водою.
  1. Житлові кімнати
  • Дверні ручки й вимикачі протріть спиртовими серветками або дезінфікуючими спреями.
  • Для м'яких меблів підійдуть дезінфікуючі спреї, призначені для текстилю, або пароочисники. Для дерев'яних меблів м'які дезінфікуючі засоби або розчини на основі оцту.
  • Електроніку (пульти, телефони, комп'ютери) обробляють спиртовими або дезінфекційними серветками 
  1. Підлоги
  • Тверді покриття (плитка, ламінат, лінолеум): обробіть дезінфікуючими засобами. Розведіть засіб у воді згідно з інструкцією, промийте підлогу, дайте висохнути.
  • Килими та килимові покриття очищають за допомогою пароочисника або дезінфікуючих спреїв для килимів. Важливо ретельно пропилососити килими перед дезінфекцією.
  1. Іграшки та дитячі речі
  • Пластикові та гумові іграшки можна замочити в розчині білизни (1 столова ложка на 1 літр води) на кілька хвилин, потім ретельно промити водою.
  • М'які іграшки та текстиль періть у пральній машині за максимально допустимої температури з додаванням дезінфекційного засобу для прання.
  1. Постільну білизну та рушники періть за високої температури. Використовуйте гарячу воду (60°C і вище) і додавайте дезінфікуючі засоби для прання. 
dez-doma-1.jpg

Замовити послугу

Поради щодо дезінфекції після хвороби в сім'ї

Коли хтось із членів родини хворіє, важливо провести ретельну дезінфекцію, щоб запобігти поширенню хвороби. Насамперед за можливості забезпечте хворому окрему кімнату та ванну. Важливо обмежити його контакт з іншими членами сім'ї, тому під час догляду за хворим для захисту використовуйте маски та рукавички.

Приділіть увагу дезінфекції, що особливо важливо при вірусних захворюваннях, наприклад, коронавірусі. Щодня протирайте дверні ручки, вимикачі, пульти, телефони, ручки шаф і кранів. Використовуйте спиртові серветки або дезінфікуючі спреї. Для прибирання ванної кімнати підійдуть хлорвмісні розчини. Подібних заходів безпеки рекомендується дотримуватися і в разі інших важких захворювань, наприклад, туберкульозу

Змініть постільну білизну та рушники хворого відразу після одужання. Періть їх окремо від решти речей при високій температурі (60°C і вище) з додаванням дезінфекційного засобу. Використовуйте окремі посуд і столові прилади для хворого. Мийте їх у гарячій воді з милом або в посудомийній машині на високотемпературному режимі. За відсутності посудомийної машини, додатково обробляйте посуд окропом або дезінфекційним розчином.

dez-doma-2.jpg

Переконайтеся, що всі члени сім'ї часто і ретельно миють руки з милом протягом щонайменше 20 секунд, особливо після контакту з хворим. Використовуйте спиртові гелі для рук, якщо немає можливості вимити руки з милом. Крім того, не забувайте про регулярне провітрювання, щоб поліпшити циркуляцію повітря та зменшити концентрацію вірусів і бактерій.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

url: string(111) "/upload/resize_cache/iblock/797/1360_118_140cd750bba9870f18aada2478b24840a/7979a8add9a90e9e8f871edc8b147324.png" ;

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт