Меню

Як боротися з цвіллю на стінах і стелі?

Причини появи грибка на фасаді будинку або всередині приміщень можуть бути різноманітними та часто пов'язані з порушенням мікроклімату або неправильною експлуатацією будівлі.

Автор: Редакция Ликвидатор Як боротися з цвіллю на стінах і стелі?

Причини появи грибка на фасаді будинку або всередині приміщень можуть бути різноманітними та часто пов'язані з порушенням мікроклімату або неправильною експлуатацією будівлі. Вивести його набагато складніше, якщо ситуація запущена і цвіль активно поширилася.

Чому з'являється цвіль і грибок на стінах?

Серед основних чинників – некоректно організована вентиляція і недостатньо ефективна система опалення. Ці проблеми призводять до застою повітря, а в холодні місяці - до промерзання стін.

Ключову роль у запобіганні появи грибка відіграє як місцева, так і загальнообмінна вентиляція. Місцева вентиляція відповідає за підтримання нормальної вологості в зонах з підвищеним виділенням пари (ванна, кухня), а загальнообмінна забезпечує циркуляцію повітря по всьому будинку. Якщо вона не встигає його вивести, то недостатнє провітрювання може призвести до накопичення вологи й, як наслідок, до утворення грибка.

Високий рівень вологості також може бути спричинений поганою вентиляцією або відсутністю регулярного провітрювання. У приміщеннях з постійною надмірною кількістю водяної пари, таких як ванні кімнати, підвали, горища і кухні, грибок розмножується особливо активно. Додатковими джерелами вологи можуть стати побутові умови, наприклад, часте сушіння білизни в кімнаті або наявність великої кількості домашніх рослин і акваріумів.

pleseni-na-stenakh.jpg

Перед тим як розпочинати усунення цвілі, важливо з'ясувати її першопричину. Це можна зробити, орієнтуючись на місце появи грибка:

  • Кути будинку – причина криється в протіканні системи опалення або проблемах із трубопроводом.
  • Кути на стінах – у їхній кладці з'явилися щілини або промерзають стіни.
  • Кути в підлозі – неякісно облаштована каналізація або сире підвальне приміщення.
  • На стелі – вона викликана недостатньою вентиляцією або протіканнями з верхнього поверху (якщо це багатоповерховий будинок).
  • За меблями – тут пліснява з'являється через погану циркуляцію повітря і слабкий прогрів стін. Це може бути пов'язано з тим, що меблі в кімнаті стоять занадто близько до стін або через недостатню зовнішню теплоізоляцію стін.

Замовити послугу

Як прибрати цвіль зі стін народними засобами?

З цією метою варто використовувати:

  • Харчовий оцет – простий домашній засіб для боротьби з цвіллю. Його застосовують у нерозведеному вигляді, оскільки він має сильні антибактеріальні та протигрибкові властивості. Оцет наносять безпосередньо на заражену ділянку за допомогою губки, ганчірки або пульверизатора, рівномірно розподіляючи засіб по поверхні. Залишити його варто на одну годину, щоб оцет встиг проникнути в структуру матеріалу і знищити спори грибка. Після потрібно відмити його водою і за необхідності повторити процедуру для посилення ефекту. Харчовий оцет також допомагає позбутися неприємного запаху, який часто супроводжує грибкові ураження.
  • Етиловий або нашатирний спирт – він може бути ефективним для видалення цвілі на стінах у квартирі, особливо в невеликих кількостях і на поверхнях, які не вбирають вологу. Нанесіть спирт на уражену ділянку за допомогою пульверизатора або змочіть у спирті ганчірку, залиште на 10-15 хвилин. Після того, як він подіяв, акуратно відмийте поверхню ганчіркою або щіткою, щоб видалити залишки цвілі. Якщо цвіль проникла глибше в матеріал стіни, може знадобитися повторна обробка. До плюсів застосування спирту в боротьбі з цвіллю варто віднести те, що він безпечний для багатьох типів поверхонь, швидко випаровується і не залишає слідів або запаху.
  • Сода – її використовують, якщо зараження стін цвіллю незначне. Вона може використовуватися як у сухому, так і у вигляді розчину, залежно від того, де розташована цвіль. Для отримання розчину соди слід одну чайну ложку речовини розвести в склянці води та ретельно перемішати. Потім розчин розпилюють безпосередньо на цвіль і повністю не змивають після процедури для створення додаткового захисту стін від повторної появи грибка.
  • Перекис водню – ця речовина має антисептичні властивості, не тільки вбиває цвіль, а й запобігає її подальшому поширенню. Її наливають у пульверизатор і розприскують на уражені поверхні стін. 
  • Бура – на її основі готують водний розчин, яким обробляють стіни. Після завершення робіт поверхні очищаються за допомогою губки або щітки.
  • Розчин йоду ефективний на початкових етапах появи цвілі у квартирі. Випаровуючись, він створює антисептичний бар'єр, який перешкоджає подальшому розвитку цвілі. Для обробки великих плям ця речовина не підходить, до того ж після її застосування можуть залишатися плями, які важко змиваються, і розводи, що робить її незручною для застосування на стінах або меблях.
  • Хлорвмісний відбілювач – це потужний засіб для обробки поверхонь, особливо в приміщеннях із підвищеною вологістю. Хлор як основний компонент відбілювача ефективно усуває грибок, дезінфікує поверхні та перешкоджає подальшому розмноженню патогенної флори.

Чим прибрати цвіль зі стін: спеціальні засоби

Для видалення цвілі зі стін існують спеціальні хімічні засоби, які ефективно усувають грибок і запобігають його повторній появі:

  • Антисептики спеціально розроблені для боротьби з цвіллю і грибком на стінах. Їхні формули допоможуть обробити поверхні від спор і запобігти їх подальшому розмноженню.
  • Спреї проти цвілі – готові аерозолі легко можна розпорошити на уражені ділянки. Вони зручні у використанні та підходять для невеликих цвілевих плям.
  • Фунгіцидні розчини призначені для знищення грибків, зокрема цвілі, і захищають поверхні від її появи надалі.
  • Біопрепарати безпечніші для здоров'я, але можуть бути менш ефективними, якщо потрібно усунути серйозне грибкове зараження.

Важливо перед використанням будь-якого хімічного засобу читати інструкцію. Паралельно забезпечте хорошу вентиляцію приміщення і використовуйте захисні рукавички та маску. Попередньо проведіть тест обраного препарату на невеликій ділянці стіни, щоб уникнути масштабного пошкодження її поверхні.

pleseni-na-stenakh-1.jpg


Замовити послугу

Як позбутися цвілі на стінах із різних матеріалів?

Позбавлення від цвілі на стінах залежить від типу матеріалу, на якому вона з'явилася, оскільки поверхні, що відрізняються між собою, вимагають різних підходів і засобів. Ось рекомендації щодо боротьби з цвіллю на різних типах стін:

  1. Бетонні та цегляні стіни. Цвіль на них може проникати глибоко, тому важливо не тільки відтерти її з поверхні, а й запобігти повторній появі. Для обробки таких стін підходять хлорвмісні відбілювачі, розчин оцту і перекису водню, а також антисептичні склади. Їх застосування гарантує довготривалий ефект і запобігає появі цвілі назавжди.

Щоб не допустити розмноження на стінах із цегли та бетону цвілі, потрібно вчасно утеплювати їх, щоб уникнути промерзання. Важливо стежити за вогкістю в приміщенні та стежити за роботою системи вентиляції.

  1. Дерев'яні стіни. Дерево особливо схильне до зараження цвіллю через пористу структуру, і вона може проникати досить глибоко. Ефективна суміш для обробки дерев'яних поверхонь від грибка - поєднання оцту, борної кислоти й перекису водню, також можна застосовувати спеціальні антисептики для деревини. Вони запобігають проникненню грибка в структуру матеріалу і захищають його в довгостроковій перспективі. У випадку зі стінами з натурального дерева варто регулярно провітрювати будинок, щоб уникнути впливу надмірної вологи.
  2. Гіпсокартонні стіни. Гіпсокартон – матеріал, який легко уражається пліснявою, оскільки активно вбирає вологу. Якщо чорна цвіль проникла глибоко, може знадобитися заміна пошкоджених ділянок. Боротися на таких стінах з мінімальною кількістю грибка можна сумішшю соди й оцту, перекисом водню або щадними видами антисептиків, але при цьому не варто сильно намагатися відтерти грибок. Для профілактики появи цвілі важливо підтримувати сухість стін і уникати перезволоження приміщення.
  3. Плитка – у кухні та ванній часто з'являється цвіль через високу вологість. Тут видаляти її варто перекисом водню, оцтом або відбілювачем. Щоб грибок після обробки більше не з'являвся, регулярно очищайте шви в процесі кожного прибирання, використовуйте герметик для захисту швів від вологи, а також забезпечте хорошу вентиляцію у ванній кімнаті.
  4. Шпалери – вони легко уражаються цвіллю, і залежно від ступеня поширення може знадобитися повна їхня заміна. На шпалерах дрібні плями від грибка видаляються содою, оцтом або перекисом водню. Перш ніж клеїти на стіни шпалери, важливо переконатися, що сама стіна суха, і краще вибирати варіанти з вологостійкими властивостями, особливо для кухні та ванної кімнати.
pleseni-na-stenakh-2.jpg

Як запобігти появі цвілі на стінах?

Щоб не допустити появи цвілі на стінах, важливо усунути умови, які сприяють її росту: висока вологість, погана вентиляція і конденсація вологи. Дотримання ключових рекомендацій дасть змогу назавжди забути про проблему цвілі в будинку.

Основні методи профілактики цвілі:

Якщо в приміщенні вологість вища за норму, застосування осушувачів повітря допоможе підтримувати її на рівні 40-60% – за умови хорошої циркуляції повітря, особливо у ванній, кухні та підвалі, де ризик появи цвілі вищий. Не допускайте протікання в трубах, даху або стінах, щоб запобігти накопиченню вологи.

Ізоляція холодних поверхонь і теплоізоляція стін зменшить температурну різницю між повітрям і стінами та знизить імовірність конденсації. Для профілактики утворення цвілі на холодних ділянках стін варто використовувати спеціальні покриття і фарби з антипліснявими добавками.

Частіше відчиняйте вікна, особливо в зонах із високою вогкістю, таких як ванна і кухня. У зимовий час практикуйте короткочасне інтенсивне провітрювання. Монтаж витяжних вентиляторів на кухні та у ванній допоможе знизити рівень вологості.

Регулярно оглядайте стіни та дах на наявність тріщин і щілин, які можуть стати головною умовою для безперешкодного проникнення вологи. Для профілактики появи чорної плісняви використовуйте антисептичні розчини, особливо в приміщеннях з підвищеною вологістю. Час від часу перевіряйте та очищайте вентиляційні решітки, щоб забезпечити правильний повітряний обмін.

Кожен матеріал стін у будинку вимагає особливих методів догляду та профілактики, щоб зберегти його цілісність і запобігти повторному зараженню грибком.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

url: string(111) "/upload/resize_cache/iblock/797/1360_118_140cd750bba9870f18aada2478b24840a/7979a8add9a90e9e8f871edc8b147324.png" ;

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт