Меню

Білокрилка

Вся інформація про білокрилками - як боротися з білокрилка і чому від них треба позбавлятися? • Все про білокрилками

Білокрилка

Білокрилка

Білокрилка: шкідник садових і кімнатних рослин

Невеликий метелик білого кольору виглядає абсолютно безневинно, але так здається тільки на перший погляд. Білокрилка - це неймовірно ненажерлива комаха, личинки якої харчуються соком рослин, їдять їх листя.

Якщо над рослинами видно дивні білі мошки, які зовні нагадують платтяну моль - це перший сигнал про небезпеку, що наближається. Ці метелики неймовірно швидко розмножуються, відкладають яйця. Всього кілька особин цього виду здатні заподіяти саду або кімнатним рослинам величезної шкоди.

Ідентифікувати наявність білокрилки можна за такими ознаками:
  • на внутрішній поверхні листя розташована велика кількість напівпрозорих лусок - це личинки, відкладені дорослою комахою;
  • при незмінному догляді і своєчасному внесення добрив квіти в будинку починають відставати в розвитку, у них скручуються, жовтіють листя;
  • на стеблах і листках рослин з'являється липкий прозорий наліт - він є продуктом життєдіяльності метеликів;
  • на рослинах видно чорні плями сажистого гриба.

Небезпеку для кімнатних і садових культур несуть як дорослі особини білокрилки, так і їх личинки. Вивести їх реально за допомогою ретельного догляду за рослинами, дотримання режиму вологості і спеціалізованих інсектицидних препаратів.

Життєвий цикл білокрилки

Цей шкідник вражає кімнатні, садові квіти влітку, коли тепло, часто йдуть дощі. Особливо активно білокрилки поширюються при високій вологості повітря. Температура навколишнього середовища нижче 10 градусів небезпечна для цієї комахи. В таких умовах вижити можуть тільки яйця білокрилок, личинки і дорослі особини гинуть.

Живуть метелики в оранжереях, теплицях на дачах, це їх улюблене місце. У цих приміщеннях рослини розташовані дуже близько один до одного, також в них не завжди облаштована ефективна система кондиціонування повітря.

Позбутися від цієї комахи можна ще на початковому етапі, головне не створювати для неї комфортних умов існування і розмноження. Необхідно:
  • забезпечити постійне провітрювання закритих посадок з квітами;
  • садити рослини на достатній відстані один від одного;
  • зміцнювати рослини за допомогою добрив і біостимуляторів;
  • не проводити обприскування листя, якщо повітря в приміщенні або в саду занадто вологий.

Яку небезпеку становить белокрилка для саду та городу?

Ці шкідники - переносники фітопатогенних вірусів і хлорозу, провокують деформацію листя навіть у здорових рослин. Вони п'ють сік з листя, стебел овочевих і декоративних культур, їдять їх. В результаті вони слабшають і починають сохнути, при сильному пошкодженні такі рослини чорніють і гинуть.

В процесі висмоктування соку з рослин білокрилки споживають його більше, ніж їм необхідно. Всі залишки виводяться назовні й осідають на стеблах, листках, квітах у вигляді липкого нальоту. Він, в свою чергу, створює сприятливі умови для розвитку грибкових захворювань. Сажістий гриб призводить до погіршення процесів газообміну в клітинах рослин, в них істотно сповільнюється фотосинтез.

Крім кімнатних і садових квітів, ці метелики також охоче селяться на городніх культурах. Від комах, в першу чергу, страждають бобові, болгарський перець, баштанні культури, баклажани, суниця і полуниця. Серед плодових дерев метелики віддають перевагу грушам і яблуням.

Боротися з білокрилками можна різними методами. Результати дії одних видно відразу, інші вимагають деякий час. Але залишати ситуацію на самоплив не можна - білокрилки здатні знищити весь ваш урожай!

Позбутися від шкідників реально!

Народні методи боротьби з білокрилкою в більшості відрізняються контактним способом впливу. Вони вражають виключно шкідників, і не проникають всередину рослини.

А ось хімічні препарати проникають в саму рослину. Комахи випивають його, личинки і дорослі особини білокрилки в результаті гинуть. Яйця цієї комахи більш стійкі до впливу інсектицидів, тому процедуру обробки рослин потрібно кілька разів повторити.

Також боротися з дорослими особинами білокрилок можна за допомогою фумігаторів і спеціальних пасток. Фумігатори краще використовувати в теплицях, оранжереях, в будинках і на дачах. Вони виділяють специфічні речовини, які вбивають комах. У зв'язку з високим рівнем їх токсичності, приміщення на час обробки потрібно залишити людям і домашнім тваринам які там живуть.

Пастки ж не мають особливого запаху, вони не токсичні. За допомогою таких пристосувань реально вивести в саду комарів, мух, трипс, тлю і грибних комариків.

Вдячні за ваш відгук.

Рекомендуємо почитати про інших шкідників

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт