Меню

Оси і шершні

Вся інформація про ос і шершнів - як боротися з ос і шершнів і чому від них треба позбавлятися? • Все про ос і шершнів

Оси і шершні

Оси і шершні

Оси і шершні: небажані сусіди для людини

Як тільки настає кінець весни-початок літа, в природі відразу ж видно велику кількість ос і шершнів. Цих хижих комах легко помітити здалеку завдяки загрозливою жовто-чорному кольорі. Вони завжди знаходяться там, де їдять або п'ють люди.

Якщо укус оси не такий страшний для людини, то у випадку з шершнями все набагато гірше і більш непередбачувано. З огляду на те, що ці комахи-шкідники є стайня, вони можуть атакувати людину або тварину не поодинці, а всі разом. У підсумку це може призвести до численних укусів і летального результату.

Вчасно виявити гніздо ос, шершнів на дачі або біля житлового будинку і почати боротися з його мешканцями не завжди можливо, так як комахи дуже добре його маскують. Часто воно розташоване в затишному і важкодоступному для людини місці, високо на деревах або в дуплах. Якщо ви регулярно бачите ос або шершнів біля будинку - це перший сигнал про небезпеку. Якщо у вас алергія на їх отруту, варто якомога швидше позбутися від сусідства з цими жалячими переносниками хвороботворних бактерій.

Що є спільного між осами і шершнями?

І ті, і інші комахи живуть зграями, вони не можуть існувати поодинці. Вони будують великі гнізда, де одночасно можуть бути тисячі агресивно налаштованих комах. Оси набагато менше шершнів за розміром, і їх отрута не настільки небезпечна для людини. Вони їдять інших комах, а також не гребують продуктами харчування людей.

Особливістю ос є те, що вони не тільки жалять, але ще і кусають. На їх жалі немає особливих зазубрин, які є на жалі бджіл. Воно не залишається в шкірі, тому оса може жалити людину або тварину необмежену кількість разів. Особливо небезпечно перебувати біля гнізда ос. При одиничній атаці на людину комаха поширює феромон тривоги - він закликає атакувати об'єкт іншим осам з гнізда.

Краще не стикатися з шершнями один на один. Це надзвичайно агресивне комаха, яке схильне до нападу без вагомої на це причини. Зазвичай вони живуть і будують вулика в пещерках, дуплах дерев, спорожнілих шпаківні. Але також зареєстровані випадки їх заселення в житлові будинки. Люди їх виявляють на балконах і горищах.

В чому полягає небезпека укусу шершня і ос?

Головна проблема в укусі цих комах - наявність в ньому потужних алергенів. Наприклад, в осиній отруті міститься гістамін, який у багато разів підсилює алергічну реакцію на укус.

Основними проявами сильної алергії на укус оси є:
 • дерматит;
 • кропив'янка - на шкірі видно великі пухирі, які безперервно сверблять;
 • набряк Квінке - під час нього сильно набрякає обличчя або якась окремо взята частина тіла;
 • анафілактичний шок.
Але в порівнянні з осами, укуси шершнів набагато болючіше переносяться. Для осіб, схильних до алергії зустріч навіть з 1 комахою являє смертельну небезпеку. У складі його отрути міститься така речовина, як ацетилхолін. У малих дозах воно не завдає шкоди, але перевищення його концентрації в крові призводить до різкого розвитку анафілактичного шоку.

Якщо є небезпека летального результату в результаті одиничного укусу оси, шершня, необхідно:
 • витягнути за допомогою пінцета зі шкіри жало, якщо воно в ній застрягло;
 • обробити рану за допомогою антисептиків;
 • накласти джгут трохи вище, ніж розташоване місце укусу - це ефективний метод запобігти широкому поширенню отрути в крові;
 • прикласти до місця укусу лід для зняття свербіння і хворобливих відчуттів.

Рекомендується також неодмінно викликати лікарів швидкої допомоги. Вони зроблять потерпілому ін'єкцію адреналіну і тавегіл, щоб вивести його зі стану шоку.

Як вивести ос і шершнів на дачі?

Проживання цих переносників інфекцій на дачній ділянці більш імовірно, ніж в межах міста в житлових кварталах, де мало дерев. Тому, щоб позбутися від комах, слід пам'ятати кілька основних правил:
 • Боротися з гніздами ос і шершнів слід виключно рано вранці, до того, як зійде сонце. У цей момент комахи сплять і не зможуть вас атакувати.
 • Так як інсектицидні препарати для боротьби з цими шкідниками поширюють дуже сильний запах, краще на якийсь час покинути будинок. Для людини небажано вдихання цих випарів.
 • При знищенні гнізд ос і шершнів подбайте про спецвзуття, спецодяг, захист обличчя та очей. Не виключено, що деякі особини можуть прокинутися під час обробки, і спробують вас вжалити.

Якщо гніздо комах дуже велике, звичайні методи можуть не допомогти. У такому випадку варто звернутися до професійних дезінсектор з великим досвідом знищення цих шкідників. Вони не тільки позбавлять вас від сусідства з осами і шершнями за 1 раз, а й проведуть профілактику їх повторній появи на ділянці.

На даний момент коментарів немає.

Залишити коментар і рейтинг

Професійна безкоштовна консультація.

Нашим фахівцям можна довіряти!

Всі препарати безпечні для людини і мають дозвільні сертифікати.
Висококваліфікована допомога в короткий термін і за розумною ціною
Особливий підхід. Враховуємо всі особливості приміщення і побажання клієнта.
Підготовка приміщення для створення умов роботи і збереження майна

Замовити дзвінок