Меню

Терміти

Терміти і як з ними боротися

Терміти

Терміти

Загальна інформація про термітів

Зовні термінів часто плутають з мурахами. Вони такі ж маленькі і мають схожу форму тіла. Біологи вважають, що ці шкідники родичі тарганів. А ось мурахи, якраз їх найлютіші вороги. Колонії мають чітко організовану ієрархію. Вони діляться на:

 • здатних розмножуватися;

 • солдат;

 • робочих.

Робочі особини мають біле забарвлення, вони займаються добуванням їжі. Солдати захищають термітники від зазіхань мурах. Треба відзначити, що в залежності від виду захист може бути різним. У одних сильно розвинені щелепи, у інших - відростки з отрутою. Ще одна особливість цих комах - вони люблять темряву. Тому їх "мурашники" практично не мають зв'язку із зовнішнім світом. Споруджують їх в безпосередній близькості до їжі. Якщо деревина закінчується вони будують закриті переходи, у вигляді галереї. І пересуваються по ним.

Харчуються терміти целюлозою. Найбільшим джерелом цього продукту є дерево і все, що з нього виробляється.

У живій природі термітів можна назвати навіть санітарами лісу. Вони селяться в тих деревах, які пора рубати. Рослини або хворі, або висохлі. Чому ж вони небезпечні для дачі?

Всі зруби виготовляються з уже переробленого дерева, а отже мертвого. Комахи це відчувають і прагнуть до улюблених ласощів. Зверніть увагу на сліди життєдіяльності шкідників. Вони виїдають деревину зсередини і залишають труху. Їх міцні зуби ретельно переробляють дошки і вибирають зсередини целюлозу.

Тому, якщо в будинку завелися терміти, під загрозою буде все:

 • меблі;

 • книги;

 • паперові шпалери;

 • дерев'яні перекриття.

У нашій кліматичній зоні шкідники не такі активні, як в тропічних країнах, але їх поява є причиною ряду незручностей.

Чим небезпечні терміти у вашому будинку

З ними не просто потрібно, а необхідно боротися. Вони здатні завдати шкоди не тільки обстановці в будинку, але і людині, а також домашнім тваринам.

Розрізняють два основних види:

 • підземні;

 • деревні.

Підземні можуть мешкати в старих сараях, будинках і навіть купах гною. Деревні тільки поруч з деревиною. Кращий спосіб позбутися від будь-якого з підвидів - це запросити професійну команду.

Основні ознаки того, що у вас живуть терміти:

 1. Наявність на дереві дрібних круглих отворів. Комахи прогризають тунелі, будують ходи і одночасно їдять. Дірочки свідчать про наявність пустот, які залишаються після того, як пройшлися шкідники.

 2. Галереї. Якщо на якомусь із предметів меблів несподівано з'явилося багато тріщин, то спробуйте розколупати це місце. При зараженні зробити це буде легко. Середина палиці або ніжки буде порита проходами.

 3. Труха. Це відходи життєдіяльності шкідників. По таким купам видно, де недавно побували небажані сусіди. Поруч ви обов'язково знайдете дірочки або проходи.

 4. Порожнечі. При появі ознак можливої ​​присутності шкідників спробуйте простукати дерев'яні поверхні. У місцях поселення комах будуть чутні характерні для пустот звуки.

Крім ушкоджень предметів меблів і іншого домашнього начиння, комахи можуть завдати шкоди людині або тваринам. При попаданні в організм вони стають переносниками різного роду небезпечних хвороб. Здатні завдавати болю, характер якого відразу важко визначити. Укуси викликають алергічні реакції аж до набряку Квінке.

Сучасні методи боротьби з термітами

Вивести термітів, як і будь-яких шкідливих комах, не так просто. Вони дуже швидко переміщуються і поширюються по зручний для них середовищі проживання.

Найкращий метод - це звернутися до фахівців по боротьбі зі шкідниками. Але можна спробувати і народні методи.

Якщо ви знайшли місця проживання комах, постарайтеся позбутися від цих предметів або дерева. Найкраще винести їх подалі в ліс, там комахи принесуть користь. А не дуже жаркий клімат не дасть їм можливості швидко розвиватися. Сам термітник і його живих особин можна оббризкати мильним розчином. Краще використовувати господарське мило.

Наступний метод можна використовувати скоріше у вигляді профілактики, ніж боротьби. Всі меблі по можливості періодично виносьте на сонце або мороз. Холод згубно впливає на комах.

На вулиці, наприклад, в саду можна використовувати мурах, як природних ворогів. Якщо вам вдалося знайти термітник, зробіть так, щоб в нього потрапило світло.

Сучасні засоби боротьби зі шкідниками дуже різноманітні. Серед них отрути, порошки, рідини і приманки. Непогано зарекомендувала себе борна кислота. Але будьте обережні і уважно додержуйтеся інструкції. Під час обробок дотримуйтесь заходів безпеки для себе, інших мешканців і тварин.


На даний момент коментарів немає.

Залишити коментар і рейтинг

Професійна безкоштовна консультація.

Нашим фахівцям можна довіряти!

Всі препарати безпечні для людини і мають дозвільні сертифікати.
Квалифицированная помощь в короткий срок и по разумной цене.
Особливий підхід. Враховуємо всі особливості приміщення і побажання клієнта.
Підготовка приміщення для створення умов роботи і збереження майна

Замовити дзвінок