Меню

Блохи

Вся інформація про бліх - як боротися з блохами і чому від них треба позбавлятися? • Все про бліх

Блохи

Блохи

Чому з блохами потрібно ретельно боротися?

Якщо ви думаєте, що зараз проблема з блохами та іншими кровососними паразитами в квартирах і дачах успішно вирішена, то ви помиляєтеся. Навіть там, де часто прибирають і стежать за дотриманням основних санітарно-гігієнічних вимог, не виключена поява цих стрибучий переносників інфекцій.

У зону ризику потрапляють сім'ї, у кого є домашні тварини - кішки, собаки, хом'яки, морські свинки. Якщо влітку вони часто прогулюються по зелених галявинах, є ймовірність, що глибоко в їх підшерсті вже живуть і розмножуються блохи.

Вони в однаковій мірі завдають біль і дискомфорт як людям, так і тваринам, а також поширюють важкі захворювання. Саме тому потрібно докласти всіх можливих зусиль, щоб вивести цих шкідників і запобігти повторній їх появі в будинку.

Особливості життєвого циклу бліх

Блохи - один з видів кровососних членистоногих комах-переносників інфекційних захворювань. В середньому, ці шкідники в природному середовищі можуть жити від 1-2-х місяців до 3-х років. Тривалість їх існування залежить від температури повітря - якщо вона перевищує 35 градусів, то блоха живе на 40% менше. Зниження ж температури повітря уповільнює процес розвитку комахи. В результаті збільшується тривалість його життя.

У чому ж полягає секрет живучості цього паразита? Справа в тому, що блохи здатні не їсти протягом 1-1,5 місяця. При цьому вони не відчувають дискомфорту. Єдине, на чому відбивається брак харчування у цих шкідників, - на рівні активності і схильності до розмноження і відкладання яєць.

На відміну від комарів, у яких тільки самки п'ють кров людей і тварин, у бліх все інакше. Кров активно смокчуть і самки, і самці - цей процес може займати від 2-3 хвилин до декількох годин. Деякі види накопичують частинки крові про запас - всі залишки, які вони не можуть переварити, вони поширюють в формі екскрементів, їх видно на підлозі і на ліжку.

Найбільш поширеною в середовищі існування людини стала блоха людська. Вона паразитує на диких і домашніх тваринах, а також на людях. Потрапивши в будинок, на дачу, в квартиру, вони найчастіше живуть в ворсистих килимових доріжках і підстилках, в плінтусах, щілинах в стінах і підлозі, в м'якій оббивці меблів, матрацах з натуральними наповнювачами і постільній білизні.

В чому полягає небезпека співіснування з блохами?

У кожної людини по-різному проявляється реакція на блошині укуси: у кого-то з'являється свербіж і видно невеликий набряк, а в деяких випадках від їх токсинів страждає центральна нервова система людини.

Часті укуси цих паразитів викликають пулікоз - сильне ураження епідермісу, яке викликає відчуття безперервної сверблячки. Після укусу на шкірі з'являються червоні, злегка роздуті цятки, які розташовуються на шкірі у вигляді ланцюжка. Небезпека пулікоза полягає в тому, що шкіра при інтенсивному ураженні укусами твердне, стає червоною і починає сильно лущитися.

В окремих випадках спостерігаються озноб, сильна лихоманка і розлад шлунка в результаті укусів бліх. Але крім неприємних відчуттів від укусу бліх, завжди є ризик підхопити від них небезпечне захворювання, таке як:
  • енцефаліт;
  • чума;
  • токсокароз;
  • гепатит;
  • туляремія;
  • трипаносомоз;
  • бруцельоз;
  • лістеріоз.

Чи можна позбутися від бліх за допомогою інсектицидних препаратів?

Хімічна індустрия пропонує користувачам багато товарів для боротьби з блохами. Вони допомагають вивести їх навіть в самій безнадійної ситуації. Так як вони не їдять людську їжу, їх не можна отруїти і вивести за допомогою отруйних принад. Щоб успішно боротися з блохами, краще використовувати інсектицидні засоби в формі суспензій, порошків і спреїв.

Серед переваг тих чи інших методів у боротьбі з колонією бліх можна виділити наступні:
  • Аерозолі забезпечують більш масштабну обробку приміщення від паразитів, на відміну від суспензій. Але є одне «але»: їх застосування вимагає тимчасової відсутності людей в приміщенні з огляду на високу токсичність препарату. Також після обробки рекомендується провести генеральне прибирання з інтенсивним провітрюванням.
  • Порошок - щоб позбутися від бліх, його розсипають в місцях їх безпосереднього проживання. Це можуть бути щілини між плінтусами і стінами, за ліжками і диванами, під шафами. Цей метод забезпечує більш довгостроковий ефект, ніж звичайні аерозолі.
  • Засоби у вигляді капсул - з їх допомогою легко розподілити препарат в самих важкодоступних місцях.

Антисанітарні умови в житловому або робочому приміщенні - це ідеальні умови для активного розмноження бліх. Щоб запобігти їх появі, в першу чергу варто уважно оглядати шерсть кішок і собак, а також регулярно мити їх за допомогою антиблошиних шампунів.

Вдячні за ваш відгук.

Рекомендуємо почитати про інших шкідників

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт