Меню

Комарі

Комарі: кошмар нашого літа

Комарі

Комарі

Комарі: кошмар нашого літа

Щороку ми з нетерпінням чекаємо приходу тепла, сонця і відпочинку на свіжому повітрі. Але кожен раз його затьмарює присутність комарів - нахабних кровосисних шкідників. Крім неприємних відчуттів під час укусу, вони ще є переносниками небезпечних для людини інфекційних захворювань.

Зрозуміло, ці паразити в наших широтах не так шкідливі, як, наприклад, в тропічних країнах, але і докучають вони чимало. Якщо літо тепле і вологе, відпочити на дачі або біля будинку просто неможливо - комарі атакують і дорослих, і дітей.

Примітно, що кусають людей самки комарів, самці ж їдять квітковий нектар. З крові комарі добувають білок, необхідний для формування яєць. Вкусити людину або тварину комар може тільки один раз, після чого комаха поширює в затишному місці яйця і гине.

Живуть ці комахи поблизу води - чим її більше, тим для їх розмноження краще. Активно спаровуватися і відкладати яйця в суху і жарку погоду у комарів не виходить, тому на вулицях їх стає менше.

Особливості комарів, які проживають в наших широтах

На щастя, в нашому регіоні не живуть малярійні комарі, які поширюють в країнах Азії і Африки збудника цього важкого захворювання. Нам знайомі два типи цих кровосисних шкідників - весняні та осінні піскуни. Особливо багато їх після дощу в парках, в лісі, біля річок та озер. Ховаються комарі в траві, кущах, квітах і листі дерев. Там вони ховаються від пекучого літнього сонця і готуються вивести нове потомство.

Шкідники, які проживають в межах міста біля багатоповерхових будинків, пристосувалися до відкладання яєць без попереднього спарювання. Для їх дозрівання самці необхідна кров, що забезпечує її білком.

У людей і тварин чутливість до укусів цих комах буває різна. Для одних вони абсолютно непомітні, у інших викликають сильний дискомфорт. Боротися з атакою комарів особливо складно за містом, на дачі. Інтенсивний полив городніх і садових культур створює сприятливі умови для їх розмноження.

Небезпека комариних укусів

Ці комахи для укусів вибирають місця на тілі з найбільш тонкою шкірою, де до поверхні близько розташовані судини. До комарів не можна ставитися безтурботно - у людей з алергією вони можуть спровокувати сильний набряк і появу пухирів. Зняти ці симптоми допоможуть прикладання холодного компресу і прийом антигістамінних препаратів.

Крім цього, комарі несуть небезпеку у вигляді:
  • формування проблеми зі згортанням крові - в їхній слині містяться антикоагулянти;
  • зараження інфекційними захворюваннями - ці кровоссальні паразити є переносниками туляремії, менінгіту та інфекційної екземи;
  • свербіння - від сильного розчісування місця укусу на шкірі буде видно почервоніння.
Особливо обережними з комарами потрібно бути дітям. Їх тонка шкіра більш сприйнятлива до комариної слині, на ній довше видні симптоми місцевого алергічного подразнення.

При підвищеній чутливості до укусів цих шкідників влітку варто задуматися про такий метод захисту, як вакцинацію або використання репелентів інтенсивної дії, щоб від них позбутися. Вони відлякають від вас комах і допомагають запобігти появі на шкірі слідів від жала комарів.

Крім укусів комарів, відпочинок на дачі також псує їх безперервне дзижчання. Вночі від нього аж бринить у вухах і нормально виспатися без використання фумігаторів просто неможливо.

Як позбутися від присутності комарів?

Методів боротьби з цими кровососущими паразитами існує дуже багато - вони бувають натурального і хімічного походження. Боротися з комарами, якщо в будинку їх небагато, можна за допомогою ефірних масел гвоздики, лаванди. Бажаний людині ефект надає висадка базиліка на підвіконнях - його сильний аромат відлякує комах.

Найпопулярнішими засобами від комарів є репеленти. Вони не знищують комах, а лише відлякують їх від людини. Компоненти, які в них містяться, впливають на нервові закінчення органів нюху комарів. Вони вас просто не відчують в просторі і будуть шукати іншу жертву, щоб з'їсти потрібну їм порцію крові.

Репеленти продаються в магазинах в різній формі - спреїв, лосьйонів, кремів, аерозолів. Для дітей потрібно вибирати спеціально розроблені для них засоби (зі спеціальними позначками на упаковці). Використовувати їх варто у відкритому просторі - під час відпочинку на природі. На шкірі вони зовсім не видимі.

Що стосується захисту від комарів в приміщенні, то в нічний час рекомендується застосовувати фумігатори. Це спеціальні апарати, в які вставляються пластинки з активними речовинами. При нагріванні вони виділяються в повітря і відлякують паразитів.

Використання таких пристроїв безпечно для людини. Слід бути особливо обережним при його застосуванні в дитячих спальнях і там, де є домашні тварини. Вивести комарів назавжди за допомогою фумігаторів не вийде, але спати вночі спокійно ви зможете.

Вдячні за ваш відгук.

Рекомендуємо почитати про інших шкідників

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт