
Разом з гусеницями та короїдом садівникам і власникам приватних будинків немало клопоту доставляє попелиця. Вона вважається одним зі злісних шкідників серед комах, тому позбавлятися від неї треба якнайскоріше після виявлення. Інакше негативні наслідки не змусять себе довго чекати.
Комаха належить до класу напівжорсткокрилих. Серед 3,5 тис. різновидів 1 тис. видів мешкає на території Європи. Вони збираються в колонії й окуповують вуличні та кімнатні рослини.
Попелиця висмоктує із зелені життєві соки внаслідок чого рослини псуються і в'януть. Крім того, шкідник може заразити зелень рослинними вірусами, оскільки може бути їх переносником.
Рідина, яку виділяють шкідники, притягає мурашок. Тому вони охоче складають компанію попелиці.
Залежно від різновиду форма тлі може бути різною: у вигляді краплі, сфери, яйця або ж довгастої. Розмір комахи варіюється від 0,3 до 0,8 міліметра. Тіло м'яке і прозоре. У деяких видів воно може бути зеленуватого відтінку. На відміну від багатьох інших комах у попелиці добре розвинений зір.
За літо комаха може давати до 50 поколінь. Боротьба з нею непроста, але при правильних заходах вона буде успішною. Знищувати попелюху треба, інакше вона знищить або зіпсує урожай. На відміну від нешкідливої для довкілля стоноги, попелюха — шкідлива комаха.
Попелюха любить теплий і вологий клімат. Вона селиться на садових ділянках і городах, де є чим поживитися. Комаху можна побачити в листі кущів, дерев, в траві на плодових рослинах. Проте посуха або затяжні дощі створюють некомфортні умови й заважають розмножуватися.
Замовити послугу
На дачних і присадибних ділянках найчастіше зустрічаються такі види попелиці:
Як ми вже говорили вище, попелиця випиває сік рослин. Крім того, вона виділяє продукти життєдіяльності, через яких листя починає скручуватися, втрачати форму і помирати. Пагони можуть перестати рости, а верхня частина дерев може стати кривою. В результаті нормальний життєвий цикл рослин порушується. Якщо тля через слину передала вірус, зелені насадження можуть захворіти або загинути. Особливо сильно страждають плодоносні дерева і саджанці.
Слід зазначити, що в північній півкулі близько 450 різновидів попелиці вважаються найбільш небезпечними шкідниками урожаю, а також лісового господарства.
Перш ніж приступити до виведення попелиці треба враховувати далі перераховані нюанси, щоб мати шанси на успіх.
Як ми вже говорили вище, комаха живиться соком молодих дерев. Жорстке листя їй не подобається. Тому доцільно звузити пошуки, оскільки місця її мешкання — молоді насадження і верхівки зелені.
Шкідник відкладає личинки у бруньках, біля коренів, на гілках дерев, а також кущів. Вона зимує, а з настанням тепла проявляє активність. Крім того, комаху розносять по деревах мурашки.
У попелиці є недруги — інші комахи, птахи, а також зелень, яку вона не любить. Тому важливо їх притягнути для допомоги. Попелицю їдять сонечка, златоочки. Також її люблять поїдати горобці й синиці. Відлякують попелицю такі рослини як м'ята, базилік, кінза, а також фенхель.
Крім того, рекомендується не висаджувати городні культури під улюбленими деревами шкідника. Попелиця любить окуповувати липу, калину, сливу й інші плодові дерева.
У магазинах продається немало варіацій хімічних речовин від комах. Проте немає гарантії, що такі розчини будуть безпечними для рослин, довкілля і людей. Впоратися з проблемою можна спробувати народними засобами.
Найпростіший варіант — змити попелицю водою зі шланга. Після змиву рекомендується провести обприскування водою, змішаною з господарським милом. Його можна натерти на тертці або купити готовий рідкий розчин і розбавити його з водою. На 300 грамів господарського мила треба 10 літрів води. Рідкого мила знадобиться 125 мілілітрів на 10 літрів води. Можна використати дігтярне мило — 100 г мила розвести в 10 літрах води. Мильні розчини — безпечний і ефективний метод боротьби з попелицею.
Замовити послугу
Використання настоїв — ще один поширений народний засіб у боротьбі в комахою.
Приготованими настоями треба зрошувати уражені рослини. При їх приготуванні важливо дотримуватися пропорцій. Підвищена концентрація інгредієнтів може зашкодити рослинам.
Плодові дерева обробляються на етапі бутонізації або незабаром після цвітіння. Але не пізніше ніж за 3–5 тижнів до збору врожаю. Ягідні рослини треба обробляти після збору ягід, овочі — за 1 місяць до збору плодів.
П'ять діб настоювати 200 грамів голівок часнику в 1 літрі води під кришкою. На 25 мілілітрів такого настою треба 10 літрів води.
Подрібнити 200 г сухого листя тютюну і настоювати їх дві доби в 5 літрах води. Після цього додати ще п'ять літрів і процідити.
Сто грамів аптечної ромашки додати в 1 літр води. Настоювати треба 12 годин. Для обприскування треба розбавити одну частину настоянки й три частини води. Також треба додати мило — на один літр розчину чотири грами мила.
Якщо ви хочете позбавитися від попелиці за допомогою фахівців, рекомендуємо послуги нашої компанії. «Ліквідатор» використовує безпечні й прогресивні методи боротьби з попелицею, павуками, гусеницями й іншими шкідниками.
Звертайтеся до нас, і ми вас не підведемо!
Замовити послугу
Оцінки та коментарі
Вдячні за ваш відгук.
Наявний рейтинг: 0 из 5
Будь ласка вибиріть бажану оцінку:
Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.
Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час
Надання дозвільних документів, та укладання договору
Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин
Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт