Меню

Чим небезпечні мухи: перелік небезпечних хвороб

Комахи не тільки настирливі - лише одна муха в кімнаті може зіпсувати ранковий сон усім, а й небезпечні.

Автор: Редакция Ликвидатор Чим небезпечні мухи: перелік небезпечних хвороб

З приходом літа в будинках знову з'являються шкідники. І якщо виведення мурах - простіше завдання, адже вони хоча б не завдають шкоди здоров'ю людини, то мухи, які активно літають по квартирі, можуть довести до сказу в прямому і переносному сенсі.

Комахи не тільки настирливі - лише одна муха в кімнаті може зіпсувати ранковий сон усім, а й небезпечні. На лапках вони переносять безліч збудників інфекцій, зараження якими варто остерігатися і дітям, і дорослим.

Яку мухи несуть загрозу здоров'ю?

Почнемо з того, де люблять найбільше мешкати комахи? І відразу спадуть на думку смітники, звалища з відходами - там є все необхідне для розвитку личинок мух. Оскільки в цих місцях мухи постійно контактують із мікробами, потім вони на тільці та лапках переносять різні хвороби.

За період життя самка мухи здатна відкласти до 500 яєць, усі з яких виживають. З яйця формується доросла особина всього за 1 місяць. За 3-3,5 місяці одна муха здатна породити багатомільйонну армію настирливих комах.

muha-1.jpg

У середньому, на кожній мусі можна нарахувати понад 6 мільйонів мікробів, а в кишечнику - понад 25 мільйонів. Це по-справжньому страхітлива цифра, а тепер задумайтеся, скільки патогенів залишається на столі та їжі, коли на неї сідає навіть одна комаха, і то на мить?

Замовити послугу

Мухи можуть стати причиною зараження людини такими захворюваннями, як:

  1. Дизентерія - інфекція, яка вражає весь шлунково-кишковий тракт і особливо б'є по товстому кишечнику, спричиняючи тривалу діарею. Через це в людини часто спостерігається зневоднення, яке смертельно небезпечне в будь-якому віці.

2 Тиф (черевний) - у людини проявляється сильна лихоманка, загальна інтоксикація організму. Вражає хвороба лімфатичну систему і тонкий кишечник.

3 Холера - гостра кишкова інфекція. Вібріон холери вражає тонкий кишечник, призводить до блювоти, діареї та сильного зневоднення.

  1. Дифтерія - найнебезпечніше інфекційне захворювання. Воно вражає всі системи - від серцево-судинної до видільної, нервової та дихальної. Найчастіше смертність від дифтерії спостерігається у маленьких дітей.
  2. Туберкульоз - інфекційне захворювання, яке за відсутності лікування переходить у хронічну форму і призводить до смерті.
  3. Сибірська виразка - хоч зараз спалахів захворювання не фіксується, таку ймовірність у майбутньому виключати не можна. Це смертельне захворювання вражає внутрішні органи та лімфатичну систему.

Також мухи переносять яйця різних видів глистів, збудників очних інфекційних захворювань, бактерії Helicobacter pylori, що провокують дуоденіт, гастрит, виразку 12-палої кишки та шлунка.

muha-3.jpg

Зараження людини відбувається в момент поїдання нею продуктів, на яких раніше сиділи мухи. Візуально їхні яйця мікроскопічні, тому вчасно помітити їх практично неможливо. Люди спокійно їдять таку їжу і в підсумку їхній організм заражається.

І причиною стають кімнатні мухи, з якими багато людей навіть не вважають за потрібне боротися, а даремно. А що вже говорити про кровосисні види комах - вони ще більш небезпечні. Нападають такі мухи на людину і тварин, і можуть стати причиною зараження бруцельозом, туляремією, сапом, трахомою. Що найжахливіше, це те, що такі різновиди мух здатні під час укусу залишити в тілі людини свої личинки. Перебуваючи під шкірою, вони в процесі розвитку харчуються живими тканинами, вражають кістки, спричиняють сильне запалення і навіть кровотечу.

Саме тому боротьбу з мухами потрібно починати задовго до їхньої появи в оселі та наполегливо вести до переможного кінця.

Замовити послугу

Як захиститися від мух у будинку?

Почнемо з профілактики зараження яйцями та личинками мух. Якщо на продукти на вашому столі сіла навіть 1 муха, цілком імовірно, що вони вже заражені і їсти їх небезпечно. Свіжі фрукти, овочі, ягоди після контакту зі шкідниками треба ретельно помити, і бажано під проточною водою.

Спочатку варто не допускати потрапляння комах у будинок. Для цього:

- встановіть на всіх вікнах сітки для захисту від паразитів, з якомога дрібнішими отворами;

- не залишайте на кухні їжу, яка своїм ароматом може привабити мух;

- зберігайте всі харчові продукти в холодильнику, шафках або в спеціальних герметичних контейнерах, щоб не завелася міль і уникнути контакту з будь-якими комахами, коли ви цього не бачите;

- влітку щодня проводьте вологе прибирання всіх поверхонь;

- регулярно мийте відро для сміття.

Але найефективніший спосіб уникнути зараження яйцями та личинками мух - це їхнє повне знищення в будинку. Починається процес з використання мухобійки для прямого знищення комах. Але від мертвих мух часто залишаються брудні сліди на стінах, вікнах, яких не так легко позбутися.

Народні способи у вигляді нанесення на поверхні ефірних олій, розкладання по них гілочок м'яти або часточок лимона не завжди працюють. Наприклад, можна в будинку розставити кімнатні рослини, запах яких відлякує мух - це евкаліпт, герань, бонсай, базилік, папороть. Навіть мінікущі томатів можуть стати в пригоді, адже їхній аромат не подобається комахам.

За допомогою оцту варто обробити ручки вікон і дверей у квартирі, фрамуги. Так, цей запах не дуже приємний, але в боротьбі з комахами це ефективний засіб профілактики появи паразитів - комарів, мошок та інших.

Більш надійний варіант - інсектициди у вигляді липких стрічок, спреїв або пасток. Їх використання пов'язане тільки з 1 негативним наслідком - на токсичні компоненти в складі таких засобів часто виникає алергія.

На дачі, в приватному будинку боротися з мухами можна за допомогою простих фумігаторів. Препарати, якими просякнуті пластини, безпечні для людини, але смертельні для мух.

muha-2.jpg

Відмінний варіант захисту - ультразвуковий відлякувач, але він коштує дорожче, ніж звичайні інсектициди. Шукаєте простіший варіант - купіть липучки від мошок, які приманюватимуть до себе комах. Вони доступні за ціною, легко знімаються і змінюються, не виділяють у повітря небезпечних речовин.

Боротьба з мухами може тривати місяцями, адже вони починають активно поширюватися в приміщенні з початком весни та зникають тільки з першими морозами. Але це ваш внесок у здоров'я та безпеку.

Якщо самостійно ви не справляєтеся зі знищенням комах-шкідників, звертайтеся за послугою дезінсекції в компанію "Ліквідатор".

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт