Меню

Чи ефективна боротьба із шкідниками природними методами?

Боротьба із шкідниками природними методами. Причини появи комах-шкідників. Ефективність різних методик захисту рослин.

Автор: Редакция Ликвидатор Чи ефективна боротьба із шкідниками природними методами?

Поява шкідників на ділянці або в приміщенні трапляється у невідповідний момент. Помітити комах, кліщів чи хробаків не завжди виходить відразу, і тому людина дізнається про неприємне сусідство лише тоді, коли жучки, метелики чи їхні личинки вже завдали шкоди культурам.

Комахи-шкідники та причини їх появи

Всіх комах, життєдіяльність яких приносить відчутну шкоду плодам діяльності людини, її майну чи здоров'ю, можна умовно поділити на кілька основних груп. Класифікація всіх жуків, хробаків та метеликів, має на увазі розподіл на шкідників:

  • сільськогосподарських культур (овочів, баштан, ягід);
  • садових дерев та чагарників;
  • домашнього майна;
  • зібраного врожаю.

Особливо небезпечними шкідниками є личинки, які через свою ненажерливість завдають більшої шкоди фермерському майну та навколишньому середовищу, ніж дорослі самки та самці. Найчастіше боротьба з личинками видається складнішою, ніж усунення літаючих чи повзаючих особин.

Найбільше шкідників, із якими доводиться зіштовхуватися людині, відзначають у сільськогосподарській галузі. Боротьба з короїдом, жуками та метеликами, а також різними хробаками займає більшу частину часу, відведеного природою для росту та плодоношення рослин. До переліку шкідників, що знищують урожай, відносять ос та диких бджіл, які у пошуках їжі прилітають у сади або на овочеві склади. Бажаючі стають причиною псування овочів та фруктів, а також алергічних реакцій у людей, які випадково опинилися на шляху рою. До комах, здатних завдати шкоди здоров'ю людини, також відносять комарів.

Також вимагає уваги і ситуація із шершнями. Варто відмітити що боротьбу із шершнями можна починати тільки тоді, коли комахи несуть небезпеку людині, адже за своєю суттю найбільші оси приносять і багато користі. Поява шершнів має насторожити городників та садівників, адже осині масово з'являються там, де дорослі особини знаходять для себе та малюків надійне джерело харчування. Для повноцінного розвитку комах потрібна тваринна їжа, в ролі якої виступають мухи, оводи, а також сарана та бджоли.

Замовити послугу

Ефективність різних методик захисту рослин

Звільнення від комах біля господарських об'єктів називають дезінсекцією. У переліку головних шкідників, з якими доводиться стикатися городникам та садівникам, називають:

  • тлю;
  • листоверток;
  • різних жуків;
  • сарану;
  • ос та бджіл.

Боротися з осами, які шкодять урожаю, павутинними кліщами, що викликають загибель рослин, або капустянками, що підрізають стебла розсади, можна народними, напівпрофесійними та професійними методиками. Кожна з них має позитивні та негативні сторони та різну ефективність.

Народні методики

Народні способи боротьби зі шкідниками припускають використання відварів і настоянок (часто приготованих на основі господарського мила), у складі яких знаходяться компоненти, які відлякують певні види комах. Також у рамках способу виділяють використання пряних культур (як живих, так і зрізаних), складів з гострим перцем, тютюном і т. д. Нерідко для відлякування використовують біологічний метод, залучаючи на ділянку комах та птахів, які харчуються шкідниками.

Серед народних методик профілактики появи комах називають чергування культур. Даний варіант заснований на корисному сусідстві - симбіозі рослин та протистоянні їх головних шкідників один одному. Позитивною рисою використання варіантів, що не несуть небезпеки для людини і навколишнього середовища, дозволяє застосовувати народні методи на будь-якій стадії росту і розвитку рослин, а також там, де є ризик отруєння свійських тварин, птахів і т.д.

Використання простих способів, спрямованих на усунення шкідників усіх типів, як, наприклад, боротьби з комарами, дозволяє досягти очікуваного ефекту за умови постійного контролю та повторних обробок. Трудовитрати при проведенні операцій рідко виправдовуються результатами, адже ефективність народних засобів, що використовуються для захисту культур від комах, не можна назвати високою.

Замовити послугу

Напівпрофесійні та професійні способи

Під напівпрофесійними методиками позбавлення від шкідників мається на увазі використання отрутохімікатів, що мають спрямовану дію щодо одного або декількох різновидів шкідників. Засоби мають помірну отруйність, і тому відпускаються роздріб у магазинах садово-городньої спрямованості. Інсектициди можуть мати вид порошку, розчинних у воді гранул, концентрованих емульсій або токсичних аерозолів.

Інсектицидні препарати, що застосовуються для боротьби зі шкідниками, можна умовно поділити на 3 групи:

  1. Системні. Препарати такого типу вбираються у тканини рослин і залишаються там протягом усього періоду росту та розвитку. Препарати такого типу доцільно застосовувати у тому випадку, якщо шкідники загрожують культурам на всіх фазах розвитку. Отрутохімікати системного типу потрапляють в організм комах через ротовий апарат.
  2. Контактні. Інсектициди такого класу діють виключно на шкідників і не поглинаються рослинами. При контакті шкідників з інсектицидами спостерігається миттєвий вплив речовин на ЦНС шкідників. Це призводить до паралічу рухового апарату та швидкої смерті комах та гусениць.
  3. Фуміганти. Кошти такого типу розпорошують у повітря. Впливаючи на дихальні шляхи комах, отрутохімікати призводять до асфіксії. Варто зазначити, що інсектициди такого плану ефективні лише при знищенні особин, що літають.

Це пов'язано з тим, що діюча речовина системних інсектицидів всмоктується в стебла. Препарати несистемної дії є безпечними для організму людини та більшості рослин, і завдяки цьому можуть використовуватися на будь-якому етапі вегетації.

Ефективність обробки за допомогою препаратів, що містять токсичні для городніх, садових або домашніх шкідників компоненти, становить від 75% до 90%. Величина повною мірою залежить від правильності підбору діючої речовини, способу та методу нанесення препаратів, а також своєчасності застосування та концентрації інсектицидів.

Найбільш дієвими методами боротьби зі шкідниками вважається професійна обробка. Серед головних її переваг відзначають можливість швидко і надійно позбавитися кількох різновидів шкідників одночасно. Більшість складів, що містять отрутохімікати, дозволено використовувати не пізніше, ніж за 14 діб до передбачуваної дати збору врожаю.

У ході проведення обробки особливу увагу слід приділити токсичності препаратів, а також взяти до уваги особливі вимоги, які виробники пред'являють до умов використання інсектицидів. Препарати професійної групи можна також придбати в більшості агрономічних магазинів, але найкраще довірити обробку ділянок та будинків фахівцям у сфері дезінсекції, які знають усі тонкощі використання препаратів, нюанси підбору концентрації та можуть безпомилково та швидко знайти місця скупчення шкідників.

Замовити послугу комплексної обробки територій від комах-шкідників у всіх населених пунктах України можна у СВК «Ліквідатор». Фахівці компанії готові виїхати на об'єкт у будь-який зручний для клієнта час. Отримати відповідь на запитання, проконсультуватися з приводу підбору препаратів та методик, а також замовити виїзд бригади можна за телефонами або у формі швидкого зв'язку. СВК «Ліквідатор» також передбачає можливість замовлення зворотного дзвінка у зручний для клієнта час.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт