Меню

Що робити в разі укусу оси?

Оси – це не мухи, які влітку поширені всюди і вони здатні атакувати в будь-який момент об'єкт, який навіть потенційно може нести небезпеку для гнізда.

Автор: Редакция Ликвидатор Що робити в разі укусу оси?

Оси – це не мухи, які влітку поширені всюди і вони здатні атакувати в будь-який момент об'єкт, який навіть потенційно може нести небезпеку для гнізда. Дорослий і дитина однаково сильно може постраждати від укусів ос, і потрібно знати, як правильно надавати першу допомогу, щоб не нашкодити. 

Визначаємо загальний стан потерпілого від укусу оси

Оскільки осине жало не має щербин, як бджолине, під час ужалювання воно не пошкоджує шкіру. Але в процесі атаки на людину або тварину комахи використовують щелепи, і це приносить не менше болю, ніж бджолине жало, яке залишається в рані.

Першими симптомами реакції організму на укус оси заведено вважати нудоту, запаморочення, задишку, сильний набряк у місці укусу. У складних випадках починається сильна блювота, проявляються судоми й різке падіння рівня артеріального тиску.

5-ukus-osy.jpg

Здебільшого, осині укуси неприємні, але небезпеки для здоров'я людини не несуть. Остерігатися контакту з отрутою цих комах повинні тільки люди, схильні до алергії, і маленькі діти - реакція організму буває непередбачуваною. Найпростіше, що може з вами трапитися, - це поява плям кропив'янки в місці укусу, які минають безслідно за кілька днів, а найгірше – набряк Квінке та глибокий анафілактичний шок, з якого людина без сторонньої допомоги вийти не може.

Замовити послугу

Перша допомога в разі укусу оси

Що робити в домашніх умовах, якщо вкусила оса? Усе залежить від чутливості людини до отрути, ступеня вираженості в неї алергічної реакції та загальної кількості укусів.

У простих ситуаціях достатньо:

  • Оглянути місце укусу і промити його. У жодному разі не можна тиснути на укушене місце, чесати, бо це тільки посилить потрапляння отрути в кров.
  • Продезінфікувати укус за допомогою нашатирного спирту, зеленки, йоду, перекису, фурациліну, спирту або хлоргексидину. Якщо жодного засобу немає під рукою, підійде навіть звичайне мило.
  • Прийняти протиалергічні препарати, а уражене місце обробити антисептичною маззю або кремом.
  • Пити багато води й адсорбентів, щоб швидше вивести токсини з організму, поліпшити загальний стан і прибрати набряклість. Припухлість можна зняти за допомогою холодного компресу.
  • Багато відпочивати - ідеально в постільному режимі.

Як правильно обробити місце укусу?

Після того, як вкусила оса, категорично не можна вживати алкоголь і з його допомогою обробляти рану. Чому не можна так робити? Це може стати причиною розвитку гарячкового стану. Краще одразу після того, як вас укусила оса, оглянути уражене місце на предмет жала. Якщо воно все-таки застрягло, що трапляється нечасто, його потрібно видалити з рани попередньо продезінфікованим пінцетом.

Потім місце укусу обробляють будь-яким антисептиком. Для полегшення загального стану рану можна змастити протиалергічною маззю.

5-ukus-osy-1.jpg

Які препарати допомагають при укусі оси?

Жертви атаки оси одразу ж після укусу починають відчувати в ураженому місці сильний і болісний свербіж. Набряк біля місця укусу за відсутності вчасно наданої медичної допомоги збільшується просто на очах, і за кілька годин може досягти великих розмірів. Паралельно місце укусу стає червоним і дуже гарячим на дотик - токсини з отрути комахи призводять до підвищення місцевої температури.

Щоб запобігти різкому збільшенню набряку та посиленню свербежу, варто екстрено прийняти будь-який вид антигістамінного препарату. Перевагу варто віддавати перевіреним препаратам, у яких мінімум побічних ефектів і протипоказань до прийому.

Після прийому антигістамінних препаратів потрібно прийняти адсорбенти. Вони діють як нейтралізатор токсинів осиної отрути та прискорюють її виведення з організму.

Замовити послугу

Як зрозуміти, що стан після укусу оси покращився?

Алергія на укус оси може розвинутися в людини в будь-який момент, навіть якщо до цього її не траплялося. Проходження специфічного лікування, хронічні захворювання, ослаблений імунітет можуть стати причиною різкої реакції організму на осину отруту.

Якщо на укус оси людина моментально реагує підвищеною температурою тіла, сильною задишкою, нудотою або блювотою, збоями в роботі серця, головним болем і судомами, то навіть один із цих симптомів вартий того, щоб звернутися до лікаря. Погіршення загального стану може розвинутися швидко і мати непередбачувані наслідки. 

Тільки 2% людей мають найсильнішу алергічну реакцію на отруту ос і бджіл, і її наслідки можуть бути плачевними, якщо терміново не звернутися по медичну допомогу. Набряк Квінке, анафілактичний шок і летальний результат - найважчі ускладнення, які можуть виникнути в людини після контакту з комахою.

Побоювання у вас має викликати навіть кропив'янка - висип на тілі має вигляд симетричних пухирів, які сильно сверблять. Якщо вона починає проявлятися не тільки в місці самого укусу, а й по всьому тілу - це небезпечний симптом. Він свідчить про початок ускладнень від укусу оси.

Не менш небезпечний і алергічний набряк Квінке – це стан, що характеризується появою раптового та масивного набряку шкіри, слизових оболонок і підшкірної жирової клітковини. Найчастіше при цьому стані опухають м'які тканини - щоки, повіки, губи. Але найнебезпечніше – перехід набряклості в ділянку гортані, що може призвести до раптової зупинки дихання через повністю блоковану роботу верхніх дихальних шляхів. При набряку Квінке задуха настає протягом кількох хвилин.

І найсильнішою реакцією імунної системи на токсини отрути ос, бджіл, шершнів є анафілактичний шок. При ньому уражаються всі системи в організмі - від серцево-судинної до нервової та дихальної. Якщо пацієнту вчасно не надати професійну допомогу, він може загинути.

Якщо ж реакція організму на укус проявляється тільки у вигляді місцевого ураження шкіри - вона подразнена, свербить і болить, тоді турбуватися не варто. Неприємні симптоми зникнуть через 1-2 дні без сліду. Важливо лише тримати рану в чистоті й не допускати потрапляння в неї інфекції ззовні.

5-ukus-osy-2.jpg

У яких випадках після укусу оси потрібно звернутися до лікаря?

Є випадки, коли після контакту з осою потрібно одразу ж звертатися по допомогу до лікарів. Вони рекомендують це зробити в таких ситуаціях:

  • людина зазнала атаки 3 і більше комах – через загрозу сильної інтоксикації;
  • укус припав на область обличчя, язик, гортань або губу;
  • раніше у вас відбувався анафілактичний шок або набряк Квінке;
  • відразу після укусу оси почалися судоми, спостерігається помутніння свідомості аж до непритомного стану.

У важких випадках, пов'язаних з укусами ос, до моменту надання професійної допомоги потерпілому необхідно:

  1. Перешкоджати поширенню токсинів отрути по організму – вище місця укусу накладається джгут.
  2. Робити серцево-легеневу реанімацію, якщо у жертви атаки ос припинилося дихання, не чути пульс.
  3. Обкласти грілками з теплою водою й укутати людину в разі появи в неї після укусу задишки, набряку в ділянці шиї та втрати свідомості.
  4. Забезпечити якісний доступ свіжого повітря, якщо потерпілий скаржиться на сильний жар і брак повітря.

Щоб знизити ймовірність атаки ос, своєчасно звертайтеся до фахівців із дезінсекції, які проведуть швидку й ефективну обробку від ос, позбавлять вас сусідства з комахами надовго.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

url: string(111) "/upload/resize_cache/iblock/797/1360_118_140cd750bba9870f18aada2478b24840a/7979a8add9a90e9e8f871edc8b147324.png" ;

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт