Меню

Жук у крупі: як боротися з жуками в крупах

Поява мурах та інших комах у крупах нікого не здивує, особливо в теплу пору року.

Автор: Редакция Ликвидатор Жук у крупі: як боротися з жуками в крупах

Поява мурах та інших комах у крупах нікого не здивує, особливо в теплу пору року. Вони з однаковим успіхом розмножуються в місткостях з продуктами у квартирах і промислових складах. Як їх вчасно виявити й ефективно боротися за допомогою приманок, інсектицидів і народних засобів, ми розповімо далі.

5 способів визначити наявність жучків у крупі:

  1. Візуально – розсипте крупу на білий аркуш паперу або у світлий контейнер, ретельно огляньте на предмет наявності комах, личинок або їхніх фрагментів. Звертати увагу потрібно навіть на наявність дрібних чорних крапок, які можуть бути екскрементами жучків.
  2. Шляхом просіювання круп або борошна через дрібне сито - комахи та їхні личинки залишаться на ньому або впадуть у місткість.
  3. Потрясіть упаковку або місткість – це змусить шкідників рухатися і тим самим виявити себе.
  4. Заморозьте сипучі крупи – відправте їх у морозилку на 1-2 доби. Така низька температура вбиває жучків, їхні яйця та залишки комах будуть помітні.
  5. Спробуйте покласти крупу у воду на кілька годин – якщо в ній є комахи, вони спливуть або їх буде видно у воді.

Причини появи жучків у крупах

4 фактори, які сприяють їхній появі – це:

  1. Неправильне зберігання сипучих продуктів – у нещільних упаковках, за високого рівня вологості та температури навколишнього середовища. Це полегшує комахам, зокрема й мокрицям, доступ до круп, сприяє їхньому активному розмноженню.
  2. Контакт крупи із зараженими продуктами або купівля продукції з жуками (у пакетах заводяться через неправильне зберігання товару в магазині або у виробника).
  3. Неакуратне поводження з крупами – занести яйця молі та інших шкідників всередину місткостей можна, використовуючи брудні інструменти для їх пересипання.
  4. Тривале зберігання на кухні без належного контролю – упаковки з крупами більш схильні до зараження, ніж багаторазові місткості.
zhuchki-krupa.jpg

Види жуків, які можуть завестися в крупах

У пакетах із крупами можуть завестися кілька видів жуків, які завдають шкоди продуктам:

  • Круп'яний – він ще відомий як рисовий або зерновий жук. Його тіло коричневого кольору, довжиною 3-4 мм. Личинки та дорослі особини харчуються зерном. Основні ознаки його появи – дірки, знебарвлені або зруйновані зерна, порошок із борошна.
  • Складський – він ще відомий також як коричневий борошняний жук. Його довжина близько 3-4 мм. Він має темно-коричневе тіло і зустрічається на кухні в борошні та крупах. Виявити його можна за наявністю дрібних чорних крапок у крупах, личинок і дрібних жуків, порошку з борошна всередині упаковки або тари.
  • Борошняний – зовні схожий на складського, але його забарвлення може варіюватися від коричневого до рудого. Довжина тільця 3-4 мм.
  • Капустяний – він також відомий як квасолевий жук і має світло-коричневе тіло довжиною 2-3 мм.
  • Бур'яновий жук або зернова міль – його тіло завдовжки 5-7 мм має світло-коричневий колір.
  • Вівсяний жук або вівсяна міль, довжина тіла 5-8 мм. Жуки живляться зерновими та борошняними продуктами.

Замовити послугу

Профілактичні заходи: як запобігти появі жуків

Періодично перевіряйте крупу на наявність ознак зараження, а також зберігайте її в герметичних контейнерах, щоб запобігти проникненню жуків. Проводьте регулярне прибирання в складських приміщеннях і на кухні, щоб не приваблювати комах. Вам допоможе заморожування круп на кілька днів для знищення яєць жуків та їхніх личинок.

Як правильно зберігати крупи, щоб уникнути появи жуків

Правильне зберігання круп у шафках – ключовий фактор запобігання появі в них жуків та інших шкідників. Для цього:

  • Використовуйте герметичні контейнери – з пластику або скла, з щільними кришками, які запобігатимуть проникненню повітря та комах. Для тривалого зберігання можна використовувати вакуумні упаковки, які забезпечують максимальний захист від повітря та шкідників.
  • Контролюйте рівень вологості – крупи потрібно покласти в сухому місці, адже волога сприяє розмноженню комах, слимаків і може призвести до гниття або цвілі. 
  • Зберігайте крупи за правильної температури – спека, як і висока вологість, стимулює розмноження шкідників.
  • Купуючи крупи, звертайте увагу на цілісність пакування та дату зберігання – уникайте товарів із пошкодженим пакуванням. Старі або прострочені продукти можуть бути більш схильні до зараження жуками.
zhuchki-krupa-1.jpg

Методи боротьби з жуками в крупах: домашні та професійні способи

Щоб позбутися шкідників, доречно використовувати природні репеленти – лавровий лист, мелений перець або часник. Їхній інтенсивний аромат може відлякати комах, зокрема й мух. Додайте спеції в контейнери з крупами, які стоять у шафках.

У разі серйозного зараження можна використовувати приманки та інсектициди, призначені для обробки продуктів. Дотримуйтесь інструкцій виробника і будьте обережні під час виконання фумігації, щоб не пошкодити продукти й уникнути отруєння.

Якщо проблема розмноження жуків у крупах набула великих масштабів, варто звернутися до професійних служб дезінсекції. Компанія "Ліквідатор" проводить комплексну обробку – від фумігації зерна до дезінсекції приміщень, виходячи із запиту клієнта. Дотримуючись наших рекомендацій, ви зможете ефективно позбутися жуків у крупах і запобігти їхній повторній появі.

Замовити послугу

Вдячні за ваш відгук.

Залишити коментар і рейтинг

url: string(111) "/upload/resize_cache/iblock/797/1360_118_140cd750bba9870f18aada2478b24840a/7979a8add9a90e9e8f871edc8b147324.png" ;

Оператор надасть вам консультацію та запише вас на обробку.

Приїзд дезинфектора в точно узгоджений день і час

Надання дозвільних документів, та укладання договору

Обробка, в залежності від ступеня зараження та методу 15-40 хвилин

Відгуки про компанію СПК Ліквідатор з Google карт