Меню

Лусочниця

Вся інформація про чешуйніци - як боротися з чешуйніци і чому від них треба позбавлятися? • Все про чешуйніци

Лусочниця

Лусочниця

Лусочниця: поширений шкідник у ванній кімнаті

Навіть найменше порушення мікроклімату в санвузлі в квартирі або будинку може привести до появи лусочниці. Якщо у ванній кімнаті постійно волого, а система кондиціонування повітря погано працює, комаха стане вашим постійним сусідом.
Спровокувати появу в будинку лусочниці набагато простіше, ніж потім вивести. Особливо страждають від її поширення жителі дач, де в холодну пору року постійно сиро і волого. В таких умовах в будинку заведуться не тільки вони, але ще павуки, стоноги і мокриці.

Лусочниця здатна жити і виживати абсолютно в будь-яких умовах. Її невеликі розміри, довгаста форма тільця з великою кількістю ніжок забезпечує шкіднику швидке пересування по кімнатах. Лусочниця здатна пролізти до мети через будь-яку щілину. Особливо вона любить їсти папір і продукти рослинного походження, в складі яких містяться полісахариди і крохмаль.

Якщо у ванній кімнаті, кухні або туалеті видно лусочниц, починайте з ними боротися прямо зараз. Чим раніше ви почнете, тим швидше позбавитеся від цієї комахи.


Улюблені місця проживання лусочниці

У ваш будинок або на дачу ці комахи потрапляють через відкриті вікна, тріщини в підлозі і стінах, вентиляційні отвори. Вони вільно переміщаються по житлу завдяки компактним розмірам і люблять жити там, де завжди тепло і можна щось з'їсти.
Спіймати її днем ​​дуже складно - чешуйніци полохлива і постійно норовить втекти від сторонніх очей. Ця комаха не байдужа до будь-якої їжі, а особливо до тієї, яка містить в складі цукор. Мова йде про:
  • залишки їжі - хлібни крихти, овочі, борошно, крохмаль і цукор;
  • синтетичні матеріали, використовувані для обробки житла - клеї, шпалери, штукатурку, шпаклівку;
  • одязг, предмети побуту, виготовлені зі шкіри, вовни, паперу.

Зовні ця комаха виглядає не дуже приємно. Її тіло може відливати зеленим, жовтим, сріблястим кольором або бути абсолютно прозорим. Колір залежить від виду, до якого належить лусочниця, яка проживає у вас в будинку.

Якщо в будинку буде постійно сиро і волого, комахи почнуть активніше розмножуватися. В майбутньому це може привести до погіршення санітарно-гігієнічної обстановки.


Небезпека лусочниці для людини і його житла

На відміну від інших синантропних шкідників, лусочниці не є переносниками інфекційних захворювань. Вони не кусаються і не заподіюють шкоди домашнім тваринам. Головна проблема їх появи - псування продуктів і майна.

Голодні чешуйніци активно псують сипучі продукти. Спочатку масштабу лиха не видно, але поступово їжа стає абсолютно непридатною до вживання. Позбутися від зіпсованих чешуйніци продуктів потрібно відразу, хоч їх вживання в їжу і не заподіє шкоди здоров'ю.

Крім їжі, від атак чешуйніци також страждає і саме житло. Вони активно з'їдають предмети дизайну, шпалери, залишають на них плями і невеликі отвори. Там же вони відкладають яйця і поширюють екскременти. Особливо страждають від них стопки з журналами, газетами, бібліотеки і музейні установи. Найменше недотримання режиму температури і вологості провокує появу комах, що несе небезпеку для раритетних видань і об'єктів історичної пам'яті.

Промислові, будівельні та продуктові склади також стають місцем проживання цих комах. Тут їх вивести набагато складніше, адже не всі методи хімічної обробки підходять для приміщень, де знаходиться їжа. А вже з них лусочници разом зі своїми яйцями поширюються в будинках людей, де далі активно живуть і розмножуються.


Які методи допоможуть позбутися від присутності чешуйніци?

Справитися з цією комахою набагато простіше, ніж з різними переносниками небезпечних захворювань. Щоб усунути яйця і дорослі особини цього виду, рекомендується застосовувати:
  • засоби для чищення санвузлів на основі хлору;
  • розчин мідного купоросу;
  • аерозолі на основі інсектицидів.
Для досягнення бажаного ефекту потрібно підтримувати оптимальну вологість повітря. Вона не повинна перевищувати 40-60%, інакше шкідники з'являться знову.
Регулярне проведення генерального прибирання ванної кімнати з миючими засобами, відсутність мотлоху в кутах, провітрювання приміщення позбавить вас від необхідності постійно боротися з цими комахами. Для висушування повітря можна періодично використовувати електричний камін або конвекторний обігрівач.

Якщо лусочниць в квартирі не так багато, ви впораєтеся з ними самостійно. Якщо ж підручні засоби не забезпечують належного ефекту, звертайтеся до професійних дезінсектор. Вони підберуть відповідний тип инсектицидного препарату і позбавлять вас від сусідства з лусочницями з першого разу.

На даний момент коментарів немає.

Залишити коментар і рейтинг

Професійна безкоштовна консультація.

Нашим фахівцям можна довіряти!

Всі препарати безпечні для людини і мають дозвільні сертифікати.
Висококваліфікована допомога в короткий термін і за розумною ціною
Особливий підхід. Враховуємо всі особливості приміщення і побажання клієнта.
Підготовка приміщення для створення умов роботи і збереження майна

Замовити дзвінок