Меню

Мокриця

Вся інформація про мокриці - як боротися з мокрицями і чому від них треба позбавлятися? • Все про мокриці

Мокриця

Мокриця

Мокриці: постійні гості міських санвузлів

Мокриця відноситься до ракоподібних, і є найбільш розвиненим з них. У той час, як інші представники цього виду не можуть існувати без води, мокриці навчилися виживати без неї. Вони успішно живуть і розмножуються навіть в умовах квартир в багатоповерхових будинках або заміських дач, розташованих далеко від природних водойм.

Активний спосіб життя комахи ведуть навесні і восени, а на літо припадає пік розмноження. Зустріти шкідників ви можете на кухні, в туалеті або ванній кімнаті, всюди, де досить тепло і висока вологість повітря. Також вони люблять селитися в:
  • підвалах;
  • старих дерев'яних будинках, де є гниле покриття на підлозі або стінах;
  • теплицях, де вирощують кімнатні рослини, фрукти і овочі;
  • під плінтусами і підвіконнями в житлових будинках;
  • відкритих помийних ямах;
  • купі дров, яка лежить під відкритим небом;
  • опалому листі;
  • трухлявих деревах, пнях в саду.
Мокриці не люблять яскравого сонячного світла, тому шукати їх потрібно там, де завжди волого і темно. І, до речі: якщо вас недавно затопили сусіди, незабаром вам доведеться боротися з мокрицями.

Особливості життєвого циклу мокриць

В період активного розмноження комахи носять запліднені яйця всередині тіла, в спеціальному мішечку. Поширюють вони їх в приміщенні лише тоді, коли яйця будуть у повній безпеці, а поблизу немає природних ворогів цього виду.

Їдять шкідники зіпсовані рослини, але не погребують і їх здоровими екземплярами. У зону ризику потрапляють папороті, різні види кімнатних орхідей і кактусів. У природному середовищі мокриці відповідають за вироблення поживних речовин в результаті переробки зіпсованих рослин. Наявність же в будинку великої кількості мокриць може серйозно нашкодити декоративним квітам і кущам.

Ви можете довгий час жити в одному просторі з мокрицями і навіть не підозрювати про їхнє існування. Ці комахи дуже добре ховаються, намагаються не потрапляти на очі людині і домашнім тваринам. Досить заглянути під плінтус або кахель, щоб зрозуміти, що прийшов час вивести мокриць.

Вдень ці шкідники ведуть себе дуже пасивно, а активізуватися починають вже ближче до вечора. Якщо їх помітили, мокриці згортаються в клубок і прикидаються мертвими, щоб не бути з'їденими.

Єдиний нюанс: мокриці не схильні до масового розмноження. Не варто очікувати від декількох особин такого нашестя, як у випадку з тарганами або мурахами. Вони поширюють невелика кількість яєць протягом літа.

Чи є небезпека появи в будинку мокриць для людини?

На відміну від бліх та інших переносників вірусних інфекцій, ці комахи не є причиною погіршення санітарно-гігієнічної обстановки в будинку. Вони не є небезпечними для домашніх тварин і людини.

Нашкодити мокриці можуть кімнатним рослинам і городнім культурам на дачі. Велика кількість комах у відкритому грунті призводить до його сильного ущільнення. В результаті погіршується процес надходження кисню до коренів і інших життєво важливих частин рослин. Популяція мокриць особливо небезпечна для молодих рослин і їх розсади - комахи особливо люблять їсти ніжні зелені листочки і стебла. Боротися з ними потрібно вже на стадії яєць, не чекаючи повного дозрівання.

При зіткненні з ними на шкірі не буде видно ніяких слідів, так як ці комахи не виділяють токсичного слизу. Сліди їх життєдіяльності не викликають у людей алергічну реакцію, а домашні тварини не отруяться, якщо випадково їх проковтнуть.

Популярні методи, які допомагають позбутися від мокриць

Перш, ніж використовувати в будинку інсектициди, проведіть генеральне прибирання приміщення. В першу чергу, потрібно провітрити кімнати і усунути зайву вологу. Необхідно відстежити наявність протікання у водопровідних і каналізаційних трубах. Якщо з них навіть потроху капає вода, це вже ідеальне середовище для розмноження мокриць та інших переносників бактерій і мікроорганізмів.

Якщо ці комахи видно біля підвіконь, на балконі, спробуйте осушити ці поверхні за допомогою фена і обігрівачів. Потім ретельно вимийте всі кути і важкодоступні місця за допомогою засобів побутової хімії і насухо витріть.

Якщо існує небезпека розмноження шкідників на кімнатних рослинах, проведіть серед них ревізію. Уражені горщики потрібно викинути разом з квітами. Також буде не зайвим оглянути шафу на кухні на предмет зіпсованих і запліснявілих продуктів.
Позбутися від мокриць в домашніх умовах можна також за допомогою хімічних засобів. Найбільш поширеним методом боротьби вважається застосування інсектицидів у формі порошків, спреїв. З їх допомогою можна точково розправитися з шкідниками в тих місцях, де вони живуть, не зачіпаючи інші кімнати в будинку. Вивести мокриць реально за допомогою крейди і гелів - їх потрібно нанести там, де найчастіше вони зустрічаються.

На даний момент коментарів немає.

Залишити коментар і рейтинг

Професійна безкоштовна консультація.

Нашим фахівцям можна довіряти!

Всі препарати безпечні для людини і мають дозвільні сертифікати.
Висококваліфікована допомога в короткий термін і за розумною ціною
Особливий підхід. Враховуємо всі особливості приміщення і побажання клієнта.
Підготовка приміщення для створення умов роботи і збереження майна

Замовити дзвінок